WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

17.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 20 NIEDZIELA ZWYKŁA, 18 sierpnia 2019


1. Dzisiaj po każdej  mszy świętej można złożyć dobrowolną ofiarę  do puszek na nową posadzkę do kościoła. Dziękujemy!

2. Wszystkie parafie naszego dekanatu zostały zaproszone do udziału w DOŻYNKACH MIEJSKICH, ORGANIZOWANYCH NA KRAKOWSKICH BŁONIACH W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 25 SIERPNIA.  Mszy świętej o godz. 13.00 będzie przewodniczył ks. bp Damian Muskus. Starostami Dożynek Miejskich będą nasi parafianie:  Państwo Barbara i Grzegorz Jędrys.  Będą tam liczne atrakcje związane ze świętem plonów. Zapraszamy do udziału w tym święcie. Szczegóły na plakatach przed kościołem.

3. Uroczyste świętowanie naszego ODPUSTU PARAFIALNEGO, połączonego z DOŻYNKAMI PARAFIALNYMI  i  „FESTYNEM SĄSIEDZKIM” przenosimy w tym roku na NIEDZIELĘ 1 WRZEŚNIA. Natomiast MSZĘ ŚWIĘTĄ NA CMENTARZU W  INTENCJI ZMARŁYCH  PARAFIAN  odprawimy w przyszłą sobotę  24 SIERPNIA O GODZ. 17.00. 

4. W UROCZYSTOŚĆ MATKI BOŻEJ CZĘSTOCHOWSKIEJ, w poniedziałek 26 sierpnia, zapraszamy na dwie Msze święte: rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.30. W tym dniu będzie można uzyskać odpust zupełny pod zwykłymi warunkami za nawiedzenie kościoła parafialnego i odmówienie modlitwy w intencjach papieża Franciszka. Od 15.00 zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu,  a o godz. 18.00 na Nabożeństwo ku czci Matki Bożej. Okazja do spowiedzi codziennie przed Mszą świętą.

5. Zachęcamy Was do lektury prasy katolickiej, m.in. GŁOSU OJCA PIO.

6. W obecnym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy zgłaszać się do brata Marka Woltera, wikarego domu zakonnego.

7. Dziękujemy parafianom z ul. OLSZANICKIEJ od nr  10 - 19, POD SKAŁĄ, NA POLANKACH i BECKA za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą  w ich intencji odprawiamy w poniedziałek o godz. 18.30. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła w poniedziałek i w piątek  po Mszy świętej zapraszamy parafian z ul. OLSZANICKIEJ od nr 25 do końca ulicy.

8. Jak w każdą niedzielę, także i dzisiaj zapraszamy Was, po mszy świętej, do naszej parafialnej kawiarenki na chwilę pogawędki przy dobrej kawie, a dzieci na sok owocowy.

9. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości darów Bożych, a przebywającym na wakacjach udanego wypoczynku. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na co dzień. Szczęść Boże!