WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

04.08.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 18 NIEDZIELA ZWYKŁA, 4 sierpnia 2019


1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowo-budowlane naszego kościoła,

2. Osoby i rodziny wyjeżdżające  na „ Parafialne wakacje z Bogiem” do Skomielnej Czarnej prosimy o zebranie się przed kościołem w poniedziałek  o godz. 15.45. Odjazd busa jest planowany na godz. 16.00.

3. W obecnym tygodniu kancelaria parafialna będzie nieczynna. W sprawach pilnych prosimy zgłaszać się do brata Marka Woltera, wikarego domu zakonnego.

4. Z kalendarza liturgicznego: we wtorek święto Przemienienia Pańskiego, w czwartek święto św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, prezbitera, w piątek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża (Edyty Stein), dziewicy i męczennicy, patronki Europy oraz w sobotę święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika.

5. Wszystkie parafie naszego dekanatu zostały zaproszone do udziału w Dożynkach Miejskich, organizowanych na krakowskich Błoniach w niedzielę 25 sierpnia. Z tego względu uroczyste świętowanie naszego Odpustu Parafialnego, połączonego z Dożynkami Parafialnymi i  „Festynem Sąsiedzkim” przenosimy w tym roku na niedzielę 1 września. Natomiast Mszę świętą na cmentarzu w  intencji zmarłych  parafian  odprawimy w sobotę  24 sierpnia  o godz. 18.00,  a w samym dniu uroczystości Matki Bożej Częstochowskiej, w poniedziałek 26 sierpnia, zapraszamy na dwie Msze święte: rano o godz. 8.00 i wieczorem o godz. 18.30.

6. Wielkim darem dla bliźnich uzależnionych od alkoholu i innych środków odurzających, może stać się dobrowolnie podjęta przez nas abstynencja od alkoholu, inne ofiary i wyrzeczenia oraz modlitwa za nich w miesiącu sierpniu, miesiącu szczególnego pielgrzymowania na Jasną Górę.  Zachęcamy do podjęcia takiej lub innej osobistej ofiary z miłości do Pana Boga i bliźniego.

7. Zachęcamy Was do lektury książek i prasy katolickiej, w tym m.in. „GŁOSU OJCA PIO”.

8. Dziękujemy parafianom z ul. RACZKIEWICZA za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą  w ich intencji odprawiamy w poniedziałek o godz. 18.30. W nadchodzącym tygodniu DO SPRZĄTANIA KOŚCIOŁA w poniedziałek i w piątek  po Mszy świętej zapraszamy parafian z ul. ZOFII STRYJEŃSKIEJ.

9. Solenizantom i Jubilatom życzymy obfitości darów Bożych, przebywającym na wakacjach udanego wypoczynku, a Wam wszystkim radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa na co dzień. Szczęść Boże!