WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

26.02.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie - 26 lutego 2017


VIII NIEDZIELA W CIĄGU ROKU - 26 lutego 2017

 1. Zapraszamy do włączenia się w parafialną akcję „Wyślij pączka do Afryki”, którą organizujemy dzisiaj we współpracy z fundacją „Kapucyni i Misje”. Przed kościołem będzie można napić się dobrej kawy i zjeść smacznego pączka, zakupić ofiarowane przez parafian ciasto, okazując w ten sposób wsparcie dla naszych braci misjonarzy w Afryce.  

2. Zapraszamy na cotygodniowe Nabożeństwa odprawiane pół godziny przed Mszą świętą wieczorną: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Boskiej Nieustającej Pomocy.

3. W Środę Popielcową 1 marca rozpoczniemy okres Wielkiego Postu. W tym dniu odprawimy dwie Msze święte parafialne z obrzędem posypania głów popiołem o godz. 8.00 i 18.00 oraz dwie Msze szkolne o godz. 9.00 dla uczniów ze Szkoły Scherzo i o 10.45 dla Szkoły Sióstr Pijarek.  W Środę Popielcową obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych i post ścisły (trzy posiłki w ciągu dnia, w tym tylko jeden - do syta). Prawem o wstrzemięźliwości są związani wszyscy powyżej 14. roku życia, a prawem o poście - osoby pełnoletnie do rozpoczęcia 60. roku życia.

4. W piątki Wielkiego Postu będziemy odprawiali dwie Drogi Krzyżowe. O godz. 17.30 dla wszystkich parafian i o  godz. 19.00 dla młodzieży oraz osób późno wracających z pracy.

5. W tym tygodniu przypadają dni odnowy duchowej: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. W pierwszy czwartek zapraszamy na adorację od godz. 15.00. W pierwszy piątek po Komunii świętej Akt wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Pana Jezusa. W pierwszą sobotę nabożeństwo do Niepokalanego Serca Maryi po Mszy świętej o godz. 8.00.  Okazja do spowiedzi w pierwszy czwartek i piątek miesiąca od godz. 17.00.  Chorych odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00 rano.

6. Rekolekcje Wielkopostne w naszej Parafii rozpoczniemy w przyszłą niedzielę 5 marca i zakończymy w środę 8 marca. Rekolekcje dotyczące tematyki TRZECH POKUS, na które wystawiony został Izrael, Jezus i my sami poprowadzi br. Radosław Solon z Gdańska. Serdecznie zapraszamy!

7. Rekolekcje wielkopostne dla uczniów ze Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek odbędą się w przyszłym tygodniu od niedzieli 5 marca do wtorku 7 marca. Dzieci z klas 0 do VI Szkoły Podstawowej zapraszamy na pierwszą naukę rekolekcyjną w przyszłą niedzielę o godz. 11.00.

8. Zapraszamy na Nabożeństwo Gorzkich Żali, które będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Kazania pasyjne dotyczące POSTACI DRAMATU MĘKI PAŃSKIEJ wygłosi biblista br. Henryk Cisowski.

9. Podajemy do informacji przykrą wiadomość o dokonaniu kradzieży w naszym Domu Zakonnym w nocy z poprzedniej niedzieli na poniedziałek. Okradziono pomieszczenia Wydawnictwa „Serafin”, Fundacji „Kapucyni i Misje”, Kancelarii parafialnej oraz grasowano po domu zakonnym. Łącznie zrabowano kwotę ok 5000 złotych, z czego z ofiar parafialnych i stypendiów mszalnych  razem blisko 2000 złotych. Przy tym zniszczono zamki i drzwi. Sprawę oddaliśmy w ręce Policji i wymiaru sprawiedliwości. Jesteśmy zmuszeni podjąć środki w celu bardziej solidnego zabezpieczenia domu zakonnego i kościoła. Szczególnie oburzające jest to, że zrabowano pieniądze, które były darem serca parafian i ludzi dobrej woli przeznaczone na potrzeby kultu Bożego i dzieła charytatywne. W tym sensie dokonano także aktu świętokradztwa. Jest to kradzież wołająca o pomstę do nieba! Wystrzegając się wszelkiej mściwości, prośmy Boga w naszych modlitwach za tych pogubionych i zaślepionych ludzi złej woli, aby Pan Bóg sędzia sprawiedliwy, który za dobro wynagradza, ale za złe karze udzielił im łaski nawrócenia i  skruchy serca.  

10. Dziękujemy Parafianom z ul. Porzecze i Jantarowa za troskę o naszą świątynię parafialną. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Raczkiewicza.

11. Wszystkim życzymy dobrej niedzieli i błogosławieństwa Bożego w nowym tygodniu prac i obowiązków.