WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

20.07.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 16 NIEDZIELA ZWYKŁA, 21 lipca 2019


1. Osoby, które zapisały się na wakacyjny wyjazd do Skomielnej Czarnej w dniach od 5 do 11 sierpnia b.r.,  zapraszamy na spotkanie organizacyjne w poniedziałek 22 lipca po Mszy  wieczornej w kawiarence parafialnej.

2. Czcicieli świętego Ojca Pio zapraszamy na Mszę świętą i nabożeństwo do świętego Stygmatyka we wtorek 23 lipca o godz. 18.30.

3. ZAPRASZAMY TAKŻE NA KAPUCYŃSKIE REKOLEKCJE w różnych zakątkach Polski. Szczegółowa informacja na stronie internetowej: www.kapszlak.pl.

4. Dzisiaj po Mszach świętych przed kościołem będzie można złożyć dobrowolne ofiary do puszek na nową posadzkę do kościoła. Z góry dziękujemy za te dary serca.

5. Od minionego czwartku nasza świątynia została ubogacona przez trzy nowe witraże zamontowane w oknach po północnej stronie nawy głównej kościoła.  Niech dobry Pan Bóg obdarzy obfitym błogosławieństwem darczyńców tego dzieła. Witraż przedstawiający świętego Michała Archanioła ufundowali nasi parafianie – Państwo Renata i Krzysztof Stępak, witraż Ojca Świętego Jana Pawła II – jest darem parafian i ludzi dobrej woli, a witraż świętej Klary z Asyżu – został ufundowany przez s. Marię Kaczorowską z Franciszkańskiego Zakonu Świeckich.

6. MSZĘ ŚW. DZIĘKCZYNNĄ ZA OCALENIE MIESZKAŃCÓW OLSZANICY przed hitlerowską pacyfikacją odprawimy w przyszłą niedzielę 28 lipca o godz. 11.00.

7. Zachęcamy do udziału w cotygodniowych nabożeństwach: w poniedziałki „do Miłosierdzia Bożego”, a w środy „do Matki Bożej Nieustającej Pomocy” o godz. 18.00. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.

8. W dni powszednie od poniedziałku do piątku spowiadamy w godzinach od 18.20, w soboty od 7.45 rano, a w niedziele przed każdą Mszą św.

9. Zachęcamy Was do lektury książek czy też prasy katolickiej, m.in. „GŁOSU OJCA PIO”, ubogacających nas swoją treścią w różnych wymiarach naszego życia.

10. Dziękujemy parafianom z ul. Powstania Styczniowego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. W poniedziałek w ich intencji odprawiamy Mszę św. o godz. 18.30. W nadchodzącym tygodniu DO POMOCY W SPRZĄTANIU KOŚCIOŁA ORAZ KAPLICY WDZIĘCZNOŚCI, w poniedziałek i w piątek  po Mszy św., zapraszamy parafian z ul. INSUREKCJI KOSCIUSZKOWSKIEJ, PODKAMYK i JANTAROWA.

11. Wszystkim Wam życzymy dobrej niedzieli. Szczęść Boże!