WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

13.07.2019

Ogłoszenia duszpasterskie - 15 Niedziela zwykła, 14 lipca 2019


  1. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PARAFIALNYM, WAKACYJNYM, wyjeździe do Skomielnej Czarnej w dniach od 5 do 11 sierpnia. b.r. Zapisy w zakrystii.
  2. ZAPRASZAMY TAKŻE NA KAPUCYŃSKIE REKOLEKCJE w różnych zakątkach Polski. Szczegółowa informacja na stronie internetowej: www.kapszlak.pl
  3. Informujemy, że taca „remontowo – budowlana” zebrana w pierwszą niedzielę miesiąca wyniosła: 5.426,- złotych i 50 groszy. Dziękujemy.

       W czwartek – 18 lipca, w naszym kościele, zostaną zainstalowane trzy nowe witraże. Stąd też w tym dniu odwołujemy 

       Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy św. wieczornej.

        Ze względu na duże koszty związane z położeniem nowej posadzki w kościele, w każdą trzecią niedzielę miesiąca,

        będzie można złożyć  do puszek dobrowolną ofiarę na ten cel.    Z góry za nią dziękujemy.

  1. Na czwartek 18 lipca, w naszej parafii, została zaplanowana - przez uprawnioną do tego Firmę – zbiórka zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego.  Zużyty sprzęt   można przywieźć do nas - na plac przed garażami Domu Zakonnego - w dniu 17 lipca wieczorem w godzinach od 19.00 do 21.00 oraz 18 lipca w godzinach od  8.00 do 10.00 przed południem.
  2. Proboszcz naszej parafii br. Cezary Pietras jest nieobecny do środy - 17 lipca. W pilnych sprawach prosimy kontaktować się z wikarym Domu Zakonnego br. Markiem Wolterem, a w przypadku jego nieobecności, z bratem posługującym na furcie Domu Zakonnego.
  3. Zachęcamy do udziału w dwóch cotygodniowych nabożeństwach: w poniedziałki „do Miłosierdzia Bożego”, a w środy „do Matki Bożej Nieustającej Pomocy” o godz. 18.00.
  4. W dni powszednie od poniedziałku do piątku spowiadamy w godzinach od 18.20, w soboty od 7.45 rano, a w niedziele przed każdą Mszą św.
  5. Zachęcamy Was do lektury książek czy też prasy katolickiej, m.in. „GŁOSU OJCA PIO”, ubogacających nas swoją treścią w różnych wymiarach naszego życia.
  6. Tradycyjnie dwa razy w tygodniu - w poniedziałki i w piątki – Parafianie sprzątają kościół. W nadchodzącym tygodniu do pomocy w sprzątaniu kościoła, po Mszy św., zapraszamy parafian z ul. POWSTANIA STYCZNIOWEGO. W każdy poniedziałek w ich intencji odprawiamy Mszę św. o godz. 18.30.