WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

30.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 13 NIEDZIELA ZWYKŁA, 30 CZERWCA 2019


1.  W naszym domu zakonnym trwają REKOLEKCJE DLA MŁODZIEŻY FRANCISZKAŃSKIEJ TAU. Młodzieży i braciom prowadzącym życzymy Bożego błogosławieństwa i udanego, wakacyjnego wypoczynku.

2.     Z dniem 1 lipca b.r. do naszej wspólnoty zakonnej w Olszanicy zostali skierowani: br.  KRZYSZTOF NIEWIADOMSKI oraz  br. BOGDAN BORCZUCH, których serdecznie witamy w naszej wspólnocie zakonnej i  parafialnej.

3.     Z racji przypadającego DNIA JEDNOŚCI RODZINY KAPUCYŃSKIEJ zapraszamy na spotkanie do kawiarenki w  środę 3 lipca po Mszy świętej wieczornej braci i siostry z FZŚ oraz wszystkich, którym bliska jest nasza duchowość.

4.     Rodziny z dziećmi oraz seniorów zapraszamy na PARAFIALNY, WAKACYJNY  WYJAZD DO SKOMIELNEJ CZARNEJ w dniach od 5 do 11 sierpnia. b.r. Szczegóły i zapisy w zakrystii.

5.     ZAPRASZAMY NA KAPUCYŃSKIE REKOLEKCJE w różnych zakątkach Polski. Jedne turnusy mają charakter ściśle powołaniowy (dni rozeznania powołania), inne służą umacnianiu i pogłębianiu wiary poprzez obcowanie z przyrodą lub historią. Więcej informacji na stronie internetowej (www.kapszlak.pl).

6.     ZAPRASZAMY DO LEKTURY „GŁOSU OJCA PIO”. Najnowszy numer wprowadza nas w zagadnienie muzyki i jej znaczenie dla człowieka i Kościoła. W numerze znajdziemy interesujące wywiady (między innymi z perkusistą Skaldów – Janem Budziaszkiem, czy Robertem Litzą Friedrichem z zespołu Luxtorpeda) oraz artykuły mówiące o muzyce w Biblii, czy o tajemnicach chorału gregoriańskiego. Serdecznie zapraszamy do lektury i odkrywania Bożych brzmień w swoim życiu!

7.     TACA W PRZYSZŁĄ, PIERWSZĄ NIEDZIELĘ MIESIĄCA zostanie przeznaczona NA POTRZEBY REMONTOWO-BUDOWLANE NASZEGO KOŚCIOŁA. W trzecie niedziele miesiąca będziemy zbierali specjalne ofiary do puszek przed kościołem NA POSADZKĘ.

8.     DZIĘKUJEMY PRZEDSTAWICIELOM PARAFIAN z ul. MAJÓWNY od nr 2 do 30 - numery parzyste.  za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty, a młodej parze za wystrój kościoła. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła w poniedziałek i w piątek po Mszy świętej zapraszamy parafian z ul. Majówny od nr 32 do 60 – numery parzyste.

9.     Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!