WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

23.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 12 NIEDZIELA ZWYKŁA, 23 CZERWCA 2019


1. NASZ CZCIGODNY SENIOR O. DOMINIK ORCZYKOWSKI, WIELOLETNI KAPELAN LOTNIKÓW, HARCERZY I SŁUŻBY ZDROWIA, PODZIĘKUJE PANU BOGU ZA PIĘKNY I WYJĄTKOWY JUBILEUSZ 65 LAT KAPŁAŃSTWA DZISIAJ NA MSZY ŚWIĘTEJ  O GODZ. 11.00.

2. Podczas ubiegłej NIEDZIELI MISYJNEJ – br. Paweł Kubiak zebrał do puszki kwotę 4062 złote i 50 groszy. Bóg zapłać za te dary serca na działalność misyjną w Afryce.

3. W KALENDARZU LITURGICZNYM tego tygodnia: w poniedziałek Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela, w piątek Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa i w sobotę Uroczystość Świętych Apostołów Piotra i Pawła.  Z racji uroczystości – w piątek nie obowiązuje post.

4. CZCICIELI ŚW. OJCA PIO zapraszamy na Mszę świętą  dzisiaj o godz. 18.00. Przed Mszą świętą można złożyć intencje do modlitwy za wstawiennictwem św. Stygmatyka. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie formacyjne do sali parafialnej.

5. Parafia NMP Królowej Polski  na Woli Justowskiej oraz Rada Dzielnicy VII Zwierzyniec zapraszają na bezpłatną projekcję filmu pt. „Ocalony kościół” – niezwykle dramatyczna historia kościoła na Woli Justowskiej  dzisiaj o godz. 16.00 w Sali kółka rolniczego na Woli Justowskiej, ul. Królowej Jadwigi 248. Film ten można też nabyć w formie cegiełki w cenie 20 złotych w zakrystii naszego kościoła.

6. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA  CZERWCOWE, które odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w sobotę po Mszy świętej porannej. Dzisiaj nabożeństwo czerwcowe o godz. 17.30. PROCESJE PODCZAS OKTAWY BOŻEGO CIAŁA będą odbywały się w dni powszednie podczas nabożeństwa czerwcowego, a  dzisiaj po Sumie o godz. 11.00. 

7. RADĘ PARAFIALNĄ zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

8. Zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w czwartek od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

9. DO CHORYCH PARAFIAN udamy się w najbliższą sobotę 29 lipca od godz. 8.00 rano.

10. SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ OD 15 ROKU ŻYCIA NA SPOTKANIE MŁODYCH W WOŁCZYNIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ OD 8 DO 12 LIPCA BR. Koszt udziału  wynosi 65 zł + dojazd. Zapisy na wyjazd z Krakowa do Wołczyna oraz szczegółowe informacje u br. Wojciecha w zakrystii. Więcej informacji na plakacie,  stronie internetowej i Facebook-a: "Spotkanie Młodych w Wołczynie". PONADTO NASZA PROWINCJA ZAKONNA ORGANIZUJE ROŻNEGO RODZAJU WYJAZDY WAKACYJNE DLA MŁODZIEŻY: w góry, na spływ kajakowy ojca z synem, warsztaty modlitwy itp. Więcej informacji  na plakacie w gablotce i na stronie internetowej „kapucyńskim szlakiem”. Są wolne miejsca na PARAFIALNY, WAKACYJNY  WYJAZD DO SKOMIELNEJ CZARNEJ w dniach od 5 do 11 sierpnia. b.r. W sprawie zapisów i szczegółów prosimy kontaktować się z br. proboszczem.   

11. DZIĘKUJEMY PRZEDSTAWICIELOM PARAFIAN z ulicy MAJÓWNY 1- 37, numery nieparzyste  za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła w poniedziałek i w piątek po Mszy świętej zapraszamy parafian z ul. MAJÓWNY od nr 2 do 30 - numery parzyste.

12. W sobotę 29 czerwca swoje imieniny będą świętować: NASZ WSPÓŁBRAT, br. PIOTR TOKARZ oraz PAN ORGANISTA – PIOTR MATOGA. Solenizantom oraz Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!