WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

15.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ , 16 CZERWCA 2019


1. Dzisiaj, w NIEDZIELĘ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ, przeżywamy w naszej parafii NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Okolicznościowe kazania głosi br. Paweł Kubiak, poprzedni proboszcz olszanicki, a obecnie misjonarz w Afryce, którego serdecznie witamy w dobrze znanej mu wspólnocie parafialnej. Przed kościołem będzie można dzisiaj napić się kapucyńskiej kawy kardynała Massaja, zakupić gadżety misyjne oraz najnowszą bajkę brata Pawła, a także złożyć ofiary na misje. Cały dochód z Niedzieli Misyjnej zostanie przeznaczony na działalność misyjną brata Pawła i  jego współbraci.

2. Dzisiaj odprawimy dodatkową Mszę świętą o godz. 15.00. Zapraszamy na nią szczególnie młodzież przygotowującą się do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, ich rodziców oraz świadków. Oprawę muzyczną podczas Eucharystii  pełnić będzie wspólnota KOINONIA – św. Jan Chrzciciel.

2. KWESTA DO PUSZEK NA UTRZYMANIE NASZEGO KAPUCYŃSKIEGO WYŻSZEGO SEMINARIUM DUCHOWNEGO w KRAKOWIE w minioną niedzielę wyniosła 2071 złotych i 32 grosze. Braciom:  Jackowi oraz  Janowi dziękujemy za skierowane do nas słowo umocnienia w wierze.

3. KSIĄDZ BISKUP JAN ZAJĄC UDZIELI SAKRAMENTU BIERZMOWANIA MŁODZIEŻY Z KLASY VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ ORAZ III GIMNAZJUM,  JUTRO, W PONIEDZIAŁEK 17 CZERWCA NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 18.30. Z tej racji jutrzejsze NABOŻEŃSTWO CZERWCOWE rozpoczniemy 15 minut wcześniej, czyli o godz. 17.45, a kancelaria parafialna w poniedziałek będzie nieczynna.

4. OKAZJA DO SPOWIEDZI w naszym kościele codziennie od godz. 18.20, a w soboty od 7.45 rano.

5. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, które odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w soboty po Mszy porannej.

6. MSZĘ ŚWIĘTĄ NA ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO dla szkoły Scherzo odprawimy w poniedziałek 17 czerwca  o godz. 8.45 rano, a dla Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek, w środę 19 czerwca o godz. 9.00 rano.

7. W czwartek 20 czerwca będziemy obchodzić UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI PAŃSKIEJ, CZYLI BOŻE CIAŁO. Po Eucharystii o godz. 11.00 udamy się w PROCESJI EUCHARYSTYCZNEJ DO CZTERECH OŁTARZY, usytuowanych tradycyjnie przy ul. Korzeniaka i Majówny. Przystrójmy nasze domy i posesje nie tylko wzdłuż trasy procesji. ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W PROCESJI CAŁĄ WSPÓLNOTĘ PARAFIALNĄ: DZIECI, MŁODZIEŻ I DOROSŁYCH. Prosimy, aby podczas procesji w samo święto oraz podczas Oktawy Bożego Ciała była obecna Liturgiczna Służba Ołtarza, dzieci pierwszokomunijne w strojach komunijnych, dziewczynki sypiące kwiaty oraz chłopcy dzwoniący dzwoneczkami. Niech nie zabraknie osób niosących ozdobione figury, sztandary oraz feretrony. Procesje podczas Oktawy Bożego Ciała będą odbywały się w dni powszednie podczas nabożeństwa czerwcowego, a w niedzielę po Sumie o godz. 11.00.  Oktawę Bożego Ciała w naszej parafii zakończymy tradycyjnie w Uroczystość Najświętszego Serca Pana Jezusa.

8. NASZ CZCIGODNY SENIOR O. DOMINIK ORCZYKOWSKI, WIELOLETNI KAPELAN LOTNIKÓW, HARCERZY I SŁUŻBY ZDROWIA, BĘDZIE DZIĘKOWAŁ PANU BOGU ZA PIEKNY I WYJĄTKOWY JUBILEUSZ 65 LAT KAPŁAŃSTWA,  W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 23 CZERWCA NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 11.00.

9. DZIĘKUJEMY PRZEDSTAWICIELOM PARAFIAN Z ULICY KORZENIAKA OD NR 41 DO 65 ZA POSPRZĄTANIE KOŚCIOŁA, A RODZICOM MŁODZIEŻY PRZYJMUJĄCEJ SAKRAMENT BIERZMOWANIA ZA WSPÓŁUDZIAŁ W SPRZĄTANIU ORAZ ZA PIĘKNĄ DEKORACJĘ KWIATOWĄ W ŚWIĄTYNI. Mszę świętą w ich intencji odprawimy jutro, w poniedziałek 17 czerwca  o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła we wtorek i w piątek po Mszy świętej zapraszamy parafian z ul. Majówny od nr 1 do 37 - numery nieparzyste.

10. OBCHODZĄCYM IMIENINY, URODZINY, CZY JUBILEUSZE ORAZ WAM WSZYSTKIM życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!