WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

07.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, ZESŁANIE DUCHA ŚWIĘTEGO, 09.06.2019


1. Dzisiaj, w uroczystość Zesłania Ducha Świętego w naszej parafii przeżywamy NIEDZIELĘ POWOŁANIOWĄ.  SERDECZNIE DZIĘKUJEMY bratu Jackowi Węgrzynowi – wychowawcy młodego pokolenia kapucynów w Krakowie za skierowane do nas słowo. A Wam, Bracia i Siostry,  Bóg zapłać za złożone dzisiaj (do puszek przed kościołem) ofiary przeznaczone na utrzymanie naszego Wyższego Seminarium Duchownego.

2. Informujemy, że TACA REMONTOWO-BUDOWLANA w pierwszą niedzielę czerwca wyniosła: 5859 złotych i 50 groszy. Bóg zapłać!

3. W poniedziałek 10 czerwca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

4. MŁODZIEŻ PRZYGOTOWUJĄCĄ SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA oraz ŚWIADKÓW BIERZMOWANIA zapraszamy na próbę liturgiczną w najbliższą środę 12 czerwca po Mszy świętej wieczornej.

5.  W czwartek zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

6. OKAZJA DO SPOWIEDZI w naszym kościele codziennie od godz. 18.20, a w soboty od 7.45 rano. Natomiast młodzież przygotowującą się do przyjęcia sakramentu bierzmowania oraz rodziców zapraszamy na WIECZÓR KONFESJONAŁU W CZWARTEK PO MSZY WIECZORNEJ DO GODZ. 20.00.

7. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, które odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w soboty po Mszy porannej.

8. Czcicieli świętego Ojca Pio zapraszamy na 17 OGÓLNOPOLSKIE CZUWANIE Z OJCEM PIO PT. „OJCIEC PIO MISTRZ MODLITWY” do krakowskich Łagiewnik w nocy z soboty 15 czerwca na niedzielę 16 czerwca. Rejestracja uczestników od godz. 17.00.

9. W przyszłą niedzielę, 16 czerwca, przeżyjemy w naszej parafii NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Okolicznościowe kazania wygłosi br. Paweł Kubiak, poprzedni proboszcz olszanicki, a obecnie misjonarz w Afryce.

10. SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ OD 15 ROKU ŻYCIA NA SPOTKANIE MŁODYCH W WOŁCZYNIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ OD 8 DO 12 LIPCA BR. Koszt udziału  wynosi 65 zł + dojazd. Zapisy na wyjazd z Krakowa do Wołczyna oraz szczegółowe informacje u br. Wojciecha w zakrystii. Więcej informacji na plakacie,  stronie internetowej i Facebook-a: "Spotkanie Młodych w Wołczynie". PONADTO NASZA PROWINCJA ZAKONNA ORGANIZUJE ROŻNEGO RODZAJU WYJAZDY WAKACYJNE DLA MŁODZIEŻY: w góry, na spływ kajakowy ojca z synem, warsztaty modlitwy itp. Więcej informacji  na plakacie w gablotce i na stronie internetowej „kapucyńskim szlakiem”.

11. W dniach od 22 do 29 czerwca 2019 r. w miejscowości WYSOWA ZDRÓJ organizowany jest wypoczynek dla rodzin pod hasłem „RODZINNIE Z BOGIEM”. Więcej informacji i zasady rezerwacji na stronie internetowej www.rodzinniezbogiem.pl i na plakacie.

12. DZIĘKUJEMY Parafianom z ul. z ul. KORZENIAKA 1-39 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W obecnym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. KORZENIAKA od nr 41 do 65.

13. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia! Szczęść Boże!