WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

20.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE - 19 LUTEGO 2017


SIÓDMA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU – 19 lutego 2017

1. Zapraszamy do włączenia się w akcję „Wyślij pączka do Afryki”, którą przeżyjemy w naszej parafii za tydzień w niedzielę 26 lutego b.r. Wraz z fundacją „Kapucyni i Misje” będziemy oferować kawę i ciasto przed kościołem. Datki z akcji zostaną przeznaczone dla głodujących dzieci w Republice Środkowoafrykańskiej, a także  na budowę szkoły, studni i mostów. Ufam, że tak jak co roku życzliwie włączymy się w tę akcję. Zapraszamy do upieczenia ciast i ciasteczek. Ofiarowane, najlepiej pokrojone na porcje ciasto prosimy przynieść w sobotę wieczorem w godz. od 19.00 do 20.00 do salki parafialnej, gdzie będą dyżurowały wolontariuszki.

2. W czwartek 23 lutego zapraszamy na Mszę świętą i Nabożeństwo za wstawiennictwem św. Ojca Pio. Na ołtarzu św. O. Pio można będzie złożyć intencje modlitewne, w których będziemy się modlić podczas Mszy świętej i nabożeństwa.

3. Już dziś podajemy do wiadomości, że ks. biskup Jan Zając udzieli Sakramentu Bierzmowania naszej młodzieży w środę 24 maja o godz. 18.00.

4. W tym tygodniu trwały niezbędne prace remontowo – budowlane w naszej świątyni. Usunięta została boazeria pod chórem organowym, zlikwidowano odkryte zagrzybienie. W nawach bocznych kontynuujemy prace zmierzające do zainstalowania dwóch zamykanych konfesjonałów.

5. Dziękujemy przedstawicielom Parafian z ul. Insurekcji Kościuszkowskiej i Podkamyk za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W tym tygodniu do troski o kościół parafialny zapraszamy Parafian z ul. Porzecze i Jantarowa.

6. Z naszej społeczności parafialnej odszedł do wieczności śp. Mieczysław Wyżga, lat 87, z ul Insurekcji Kościuszkowskiej. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 21 lutego o godz. 14.00.  Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

7. Wszystkim życzymy dobrej Niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!