WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

02.06.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, WNIEBOWSTĄPIENIE PAŃSKIE, 02.06.2019


1. BÓG ZAPŁAĆ ZA DZISIEJSZE OFIARY przeznaczone na prace remontowe w kościele.

2. SENIORÓW zapraszamy na Mszę świętą oraz spotkanie przy kawie i herbacie jutro, w poniedziałek 3 czerwca, o godz. 8.00 rano.

3. Zapraszamy na SPOTKANIE BIBLIJNE  we wtorek  po Mszy świętej wieczornej w salce parafialnej.

4. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA CZERWCOWE KU CZCI NAJŚWIĘTSZEGO SERCA PANA JEZUSA, które odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w soboty po Mszy porannej.

5. W najbliższy czwartek NIE BĘDZIE POPOŁUDNIOWEJ ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Zapraszamy za to na ADORACJĘ z WIECZOREM  KONFESJONAŁU w ten sam CZWARTEK po Mszy świętej wieczornej  do godz. 21.00.

6. W przyszły piątek 7 czerwca oraz w poniedziałek 10 czerwca kancelaria parafialna będzie nieczynna.

7. W przyszłą niedzielę, 9 czerwca,  w UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIETEGO, przeżyjemy w naszej parafii NIEDZIELĘ POWOŁANIOWĄ. Przedstawiciel naszego Seminarium Duchownego będzie głosił kazania na każdej Mszy świętej, a przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiarę do puszek na rzecz edukacji młodych braci kapucynów z Seminarium Duchownego w Krakowie. Natomiast w niedzielę, 16 czerwca, przeżyjemy w naszej parafii NIEDZIELĘ MISYJNĄ. Okolicznościowe kazania wygłosi br. Paweł Kubiak, poprzedni proboszcz olszanicki, a obecnie misjonarz w Afryce.

8. SERDECZNIE ZAPRASZAMY MŁODZIEŻ OD 15 ROKU ŻYCIA NA SPOTKANIE MŁODYCH W WOŁCZYNIE, KTÓRE ODBĘDZIE SIĘ OD 8 DO 12 LIPCA BR. Koszt udziału  wynosi 65 zł + dojazd. Zapisy na wyjazd z Krakowa do Wołczyna oraz szczegółowe informacje u br. Wojciecha w zakrystii. Więcej informacji na plakacie,  stronie internetowej i Facebook-a: "Spotkanie Młodych w Wołczynie". PONADTO NASZA PROWINCJA ZAKONNA ORGANIZUJE ROŻNEGO RODZAJU WYJAZDY WAKACYJNE DLA MŁODZIEŻY: w góry, na spływ kajakowy ojca z synem, warsztaty modlitwy itp. Więcej informacji  na plakacie w gablotce i na stronie internetowej „kapucyńskim szlakiem”.

9. W dniach od 22 do 29 czerwca 2019 r. w miejscowości WYSOWA ZDRÓJ ORGANIZOWANY JEST WYPOCZYNEK DLA RODZIN POD HASŁEM „RODZINNIE Z BOGIEM”. Więcej informacji i zasady rezerwacji na stronie internetowej www.rodzinniezbogiem.pl i na plakacie.

10. DZIĘKUJEMY Parafianom z ul. AMAZONEK za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W obecnym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. KORZENIAKA 1-39.

11. Do wieczności odeszła w wieku 83 lat śp. Janina Kowalik z ul. Majówny. Jej pogrzeb odbył się w miniony piątek. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie.

12. Nasi ministranci awansowali w stosunku do roku ubiegłego o jedną pozycję wzwyż w Prowincjalnym Turnieju Piłki Nożnej zajmując 4 miejsce w kategorii wiekowej średniaków.  Pierwsze miejsca zajęli: W grupie najmłodszych - Tenczyn, w grupie średnich Stalowa Wola i w grupie najstarszych ministrantów również drużyna z Tenczyna. 

13. Wszystkim Życzymy radosnej niedzieli i dobrego nowego tygodnia! Szczęść Boże!