WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

05.05.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKANOCY 5 maja 2019


1. DZIĘKUJEMY ZA DZISIEJSZE OFIARY przeznaczone na cele remontowe naszego kościoła. Bóg zapłać!. NA WITRAŻ ŚW. JANA PAWŁA II  -  zebraliśmy do puszek  w poprzednią niedzielę oraz w innych wolnych datkach kwotę 4361 złotych. Razem z zebranymi wcześniej ofiarami (9735 złotych) zebraliśmy już łącznie 14096 złotych.  Bóg zapłać! Przypominamy, że koszt jednego witraża wyniesie 15 000 złotych.

2. W przyszłą niedzielę przeżyjemy  UROCZYSTOŚĆ PIERWSZEJ KOMUNII ŚWIĘTEJ NA MSZY ŚWIĘTEJ O GODZ. 11.00. Pierwsza spowiedź dla dzieci pierwszokomunijnych odbędzie się w piątek o godz. 16.00. Dzieci, które przystąpiły do Pierwszej Komunii świętej w poprzednim roku będą miały rocznicę  Pierwszej Komunii Świętej w niedzielę 19 maja o godz. 11.00.

3. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA MAJOWE, które w naszym kościele odprawiamy w dni powszednie od poniedziałku do piątku o godz. 18.00. W soboty po Mszy świętej porannej o godz. 8.30 oraz w niedziele i uroczystości o godz. 17.30.

4. MŁODZIEŻ Z KLASY VIII Szkoły Podstawowej  i III Gimnazjum, która 17 czerwca b.r.  przystąpi do Sakramentu Bierzmowania zapraszamy na Nabożeństwo Majowe i Eucharystię z homilią W  NAJBLIŻSZY WTOREK O GODZ. 18.00. Po Mszy świętej będzie ważne spotkanie formacyjne w kościele.

5. W ŚRODĘ 8 MAJA PRZYPADA UROCZYSTOŚĆ ŚW. STANISŁAWA BISKUPA I MĘCZENNIKA, GŁÓWNEGO PATRONA POLSKI. Ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski skierował z tej okazji słowo zaproszenia na procesję z Wawelu na Skałkę w przyszłą niedzielę 12 maja. (odczytać list Arcybiskupa).

6. PANI DR DANUTA PIEKARZ wygłosi kolejną KONFERENCJĘ z cyklu: „MOJA HISTORIA JEST HISTORIĄ ŚWIĘTĄ” W NAJBLIŻSZY CZWARTEK 9 MAJA b.r. PO MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ. Serdecznie zapraszamy!

7. ZAPRASZAMY NA COTYGODNIOWĄ ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU W CZWARTEK od godz. 15.00.

8. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM Z UL. NAD ŹRÓDŁEM POD SZAŃCAMI I GŁOGOWIEC za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W obecnym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy RODZICÓW DZIECI PIERWSZOKOMUNIJNYCH.

9. WSZYSTKIM ŻYCZYMY RADOSNEJ NIEDZIELI I DOBREGO NOWEGO TYGODNIA! SZCZĘŚĆ BOŻE!