WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

28.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE,  27 kwietnia 2019 II NIEDZIELA WIELKANOCY CZYLI MIŁOSIERDZIA BOŻEGO


1.  Dzisiaj przed kościołem zbieramy ofiary do puszek na witraż św. Jana Pawła II. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, trzy witraże powinny zostać zainstalowane w oknach w połowie czerwca.

2. Z kalendarza liturgicznego: jutro święto św. Katarzyny Sieneńskiej – patronki Europy. We wtorek uroczystość św. Wojciecha biskupa i męczennika – głównego patrona Polski. W środę 1 maja – wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika, w piątek 3 maja uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski, w sobotę święto świętego Floriana, patrona miasta Krakowa.

3. Ks. Biskup Jan Zając przesłał zaproszenie dla naszej Parafii do uczestnictwa w Mszy świętej na Wawelu w poniedziałek 29 kwietnia o godz. 18.00. W Mszy świętej będą uczestniczyli wierni z parafii Sekanatu Salwatorskiego, wizytowane w 2018 roku. Serdecznie zapraszam do udziału w tej Eucharystii.

4. W środę 1 maja odprawimy dodatkową mszę świętą o godz. 8.00 w intencji Seniorów. Po Mszy świętej Seniorów zapraszamy na spotkanie przy kawie i herbacie.

5. Od środy 1 maja zapraszamy na Nabożeństwa ku czci NMP codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w soboty po Mszy świętej porannej. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

6. W piątek 3 maja, w Uroczystość NMP Królowej Polski Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Dodatkową Mszę świętą na Borach w intencji żywych i zmarłych mieszkańców osiedla odprawimy 3 maja o godz. 14.00.

7. Do chorych parafian udamy się z posługą sakramentalną w sobotę 4 maja od godz. 8.00 rano.

8. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby remontowo-budowlane naszego kościoła.

9. Dziękujemy Parafianom z ul. Kosmowskiej za troskę o czystość i wystrój naszego kościoła parafialnego oraz złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła w poniedziałek i czwartek zapraszamy Parafian z ul. nad Źródłem Pod Szańcami i Głogowiec.

10. Serdecznie zapraszamy do kawiarenki na kawę lub herbatę w sali parafialnej dzisiaj po Mszach świętych. Do specjalnej skarbonki można wrzucać dobrowolne datki na utrzymanie kawiarenki. Można też zakupić kawę misyjną i kapucyńską ziarnistą lub mieloną w paczkach na wynos.

11. Osoba zainteresowana pracą fizyczną w firmie ogrodzeniowej może skontaktować się pod nr telefonu 512-355-309.

12. Kończy się oktawa najważniejszych świąt chrześcijańskich – świąt Wielkanocnych. Wszystkim Wam życzymy, aby radość paschalna nieustannie trwała w Was, w Waszych rodzinach i domach. Niech Miłosierny Pan Jezus Wam błogosławi!  Szczęść Boże!