WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

21.04.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO I ŻYCZENIA WIELKANOCNE


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NA  NIEDZIELĘ ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO

I ŻYCZENIA WIELKANOCNE

21 KWIETNIA 2019

1. Zapraszamy serdecznie na uroczyste Nieszpory, którymi zakończymy świętowanie Triduum Paschalnego dzisiaj o godz. 17.30.

2. Dzisiaj swoje imieniny Imieniny obchodzi brat Bartosz Tkaczyk, referent MF TAU I FZŚ,   a w najbliższych dniach 23 kwietnia będą je świętować brat Jerzy Steliga, dyrektor Sekretariaty Misyjnego,  brat Jerzy Ciupak, sekretarz prowincjalny  oraz brat Wojciech Czywczyński -  wicedyrektor Wydawnictwa Serafin i nasz zakrystian. Współbraciom,   wszystkim Solenizantom tego tygodnia, obchodzącym urodziny i jubileusze życzymy Bożej Miłości oraz błogosławieństwa od Zmartwychwstałego Pana.

3. PODZIĘKOWANIA: Dziękuję serdecznie najpierw każdej i każdemu z Was osobiście za zaangażowanie  w przygotowaniu i aktywny udział w celebracji Świąt Wielkanocnych. Czynię to na początku, bo o nikim nie chciałbym zapomnieć. Słowa wdzięczności skieruję do Braci posługujących przy ołtarzu i w konfesjonale, do całej Liturgicznej Służby Ołtarza: ministrantów, lektorów i osób zaangażowanych z ceremoniarzem bratem Mateuszem Magierą. Dziękuję Państwu, którzy przygotowali Ciemnicę i Grób Pański oraz panu Markowi za profesjonalne oświetlenie. Na koniec dziękuję bratu Wojciechowi za długie godziny spędzone na intensywnej pracy w kościele oraz pani Danucie Leśniak za przygotowanie pięknych  kompozycji kwiatowych. Wszystkim za wszystko niech wynagrodzi obficie Pan Bóg święty nasz Ojciec Franciszek. Bóg zapłać!

5. Bardzo dziękuję bratu Jerzemu Stelidze  za użyczenie nam profesjonalnego ekspresu do kawy i herbaty. Od dzisiaj inaugurujemy w Sali parafialnej naszą parafialną kawiarenkę, miejsce spotkań,  rozmów, miejsce budowania więzi i relacji miedzy nami.  Nota bene: brat Jerzy został ostatnio odznaczony przez Prezydenta RP złotym krzyżem zasługi za zaangażowanie i pomoc najuboższym w Afryce. Bratu Jerzemu serdecznie gratulujemy!

4. ŻYCZENIA WIELKANOCNE:  Umiłowani Parafianie, Szanowni Goście, Bracia i Siostry  przybyli na świętowanie Świąt Wielkanocnych. Umęczony, odrzucony na margines życia, skazany na śmierć krzyżową nasz Pan i Zbawiciel - Jezus Chrystus  powstał z martwych do życia!  Nie czyniąc żadnych wymówek i pretensji pod adresem  najbliższych uczniów, którzy go opuścili w godzinie próby – wyrywa ich ze stagnacji i zwątpienia, obdarzając ich pokojem i miłością. Z okazji tych wspaniałych Świąt Paschalnych, w czasie których świętujemy zwycięstwo Chrystusa nad śmiercią, piekłem i szatanem – życzymy Wam pokoju i miłości od Zmartwychwstałego Pana. Niech Wasze serca pałają radością i wdzięcznością wobec Boga, „który tak nas umiłował, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy kto w Niego wierzy nie zginął, ale miał życie wieczne”!  Cytując po części słowa naszego Ministra Generalnego chcę Wam powiedzieć za Nim: „ Jest moim marzeniem, aby Każda i Każdy z Was miał oczy, które świecą światłem zbawienia, które pochodzi od Pana i serce pełne miłości”. Wszystkim Wam bez wyjątku  życzę w imieniu całej naszej kapucyńskiej Wspólnoty Zakonnej  radosnych i błogosławionych Świąt Wielkanocnych. Chrystus Zmartwychwstał. Alleluja! 

brat Cezary Pietras OFMCap

proboszcz i przełożony Domu Zakonnego w Krakowie Olszanicy