WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

07.04.2019

V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, MISJE ŚWIĘTE 7-14 KWIETNIA 2019


1.    Dzisiaj w naszej parafii rozpoczynamy MISJE ŚWIĘTE, które potrwają do przyszłej niedzieli 14 kwietnia włącznie. Serdecznie witamy w naszej wspólnocie parafialnej i zakonnej Misjonarza Miłosierdzia brata ZDZISŁAWA DUMĘ z Gdańska, który poprowadzi nas przez ten szczególny czas modlitwy oraz  intensywnego głoszenia Słowa Bożego. Program Misji Świętych jest umieszczony w gablocie i na banerze przed kościołem, na stronie internetowej parafii oraz jest dostępny w formie ulotki. Ostatnie Misje Święte były przeprowadzone u nas 20 lat temu - przez śp. o. Juliusza Mikuszewskiego OFMCap - dlatego też tym bardziej zachęcamy do czynnego w nich udziału.

2.    Równie serdecznie witamy brata Marka Chmielewskiego, który dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00 rozpocznie rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej prowadzonej przez Siostry Pijarki. Rekolekcje potrwają do wtorku – 3 kwietnia.

3.    Zapraszamy Was na dzisiejsze nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym, na godz. 17.15

4.    W ramach Misji świętych będziemy odprawiali codziennie od poniedziałku do piątku 2 Msze święte: o godz. 9.00 rano i o 18.30 wieczorem.  Natomiast w sobotę  w dniu Rodziny i odnowienia przyrzeczeń małżeńskich odprawimy aż cztery msze święte: o godz. 8.00, 11.00, 15.00 i 18.30.   

5.    Codziennie od poniedziałku do piątku będziemy spotykali się na Godzinie Miłosierdzia o godz. 15.00. Każdy dzień Misji świętych będziemy kończyli Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00

6.    Charakter poszczególnych dni Misji świętych:

·         Jutro w poniedziałek  – dzień odnowienia przyrzeczeń chrztu świętego. Przynosimy do kościoła świece. Po Mszy wieczornej nauka stanowa dla kobiet

·         We wtorek w dniu modlitw za zmarłych Godzinę Miłosierdzia odprawimy na cmentarzu parafialnym o godz. 15.00. Po Mszy wieczornej nauka stanowa dla mężczyzn.

·         W środę - Dzień modlitwy za chorych – na mszy świętej porannej o 9.00 udzielimy sakramentu chorych wraz z błogosławieństwem lurdzkim. Od 10.30 odwiedzimy chorych w domach. Po Mszy wieczornej nauka stanowa dla studentów, młodzieży szkół średnich i pracującej

·         W czwartek – dzień przebłagalny i całodziennej adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 10.00 rano do Mszy wieczornej. Po Mszy wieczornej nabożeństwo przebłagalne.

·         W piątek _ Dzień Krzyża i Sakramentu Pokuty. Będziemy spowiadać od godz. 8.00 do 11.00 oraz od 15.00 do 21.00. Na Mszy św. wieczornej – poświęcenie Krzyża Misyjnego. Droga Krzyżowa o godz. 17.50 i o 19.30 Droga Krzyżowa plenerowa ulicami Parafii. 

·         W sobotę – w Dniu Rodziny – na każdej Mszy świętej o godz. 8.00, 11.00, 15.00 i 18.30 - odnowienie przyrzeczeń małżeńskich i zawierzenie rodzin Miłosierdziu Bożemu.

·         W przyszłą niedzielę 14 kwietnia – dzień zakończenia Misji Świętych.

·         ofiary zebrane podczas Mszy świętych w piątek i w sobotę zostaną przeznaczone na potrzeby głoszącego Słowo Boże Misjonarza  i jego wspólnoty. Bóg zapłać!

7.      DZIĘKUJEMY PARAFIANOM Z OLSZANICKIEJ 25 DO KOŃCA. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do posprzątania kościoła w sobotę po Mszy świętej o godz. 8.00 rano zapraszamy parafian z ul. LEŚMIANA.

8.      Wszystkim życzymy radosnej niedzieli.   Szczęść Boże!