WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

31.03.2019

Ogłoszenia duszpasterskie na IV Niedziele W. Postu - 31.03.2019


  1. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy Czwartek, Piątek i Sobota miesiąca.
  2. Zapraszamy Was na dzisiejsze nabożeństwo GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym, na godz. 17.15, a w tygodniu: w poniedziałek na nabożeństwo do Miłosierdzia Bożego o godz. 18.00, w środę na nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy, w czwartek – w godzinach od 15.00 do 18.30 – zapraszamy na chwilę osobistej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU. Natomiast w piątek zachęcamy  rodziców z dziećmi, młodzież i dorosłych do udziału w jednym z nabożeństw  Drogi Krzyżowej, które odprawiamy o godz. 17.50  oraz  o  20.00.
  3. Od przyszłej niedzieli - 7 kwietnia - w naszej parafii rozpoczynają się i będą trwały do niedzieli 14 kwietnia MISJE ŚWIĘTE, które poprowadzi nasz Współbrat z Gdańska – ZDZISŁAW DUMA OFMCap. Program Misji Świętych jest już umieszczony w gablocie przed kościołem, na stronie internetowej parafii oraz będzie dostępny w formie ulotki. Ostatnie Misje Święte były przeprowadzone u nas 20 lat temu - przez śp. o. Juliusza Mikuszewskiego OFMCap - dlatego też tym bardziej zachęcamy do czynnego w nich udziału.
  4. W przyszłą także niedzielę – 7 kwietnia - na Mszy św. o godz. 11.00, br. Marek Chmielewski OFMCap rozpocznie rekolekcje dla dzieci ze Szkoły Podstawowej prowadzonej przez Siostry Pijarki. Rekolekcje potrwają do wtorku – 03 kwietnia.
  5. W pierwszą, sobotę miesiąca - 6 kwietnia - odwołane zostają odwiedziny kapłana z Komunią św. u chorych naszej parafii. Takie odwiedziny są zaplanowane podczas Misji Świętych - w środę – 10 kwietnia – od godziny 10.30.
  6. W dniach od 22 do 29 czerwca 2019 r. w miejscowości WYSOWA ZDRÓJ organizowany jest wypoczynek dla RODZIN pod hasłem „RODZINNIE Z BOGIEM”. W tym roku opiekunem duchowym wypoczywających rodzin będzie br. Paweł Kubiak OFMCap, misjonarz z Afryki. Więcej informacji na ten temat znajdziecie na stronie internetowej www.rodzinniezbogiem.pl oraz na plakacie.
  7. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM z UL. OLSZANICKIEJ 8 -19, POD SKAŁĄ, NA POLANKACH i BECKA - za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła w poniedziałek wieczorem i w sobotę, po Mszy świętej porannej i nabożeństwie pierwszo-sobotnim, zapraszamy Parafian z ul. Olszanickiej 25 do końca.
  8. Kierując się dobrem naszej lokalnej społeczności, pragniemy odczytać na prośbę pana Grzegorza Bała - Ogłoszenie Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Olszanica /załącznik/.

 

OGŁOSZENIE

Stowarzyszenia Mieszkańców Osiedla Olszanica

31.03.2019 r.

 

     Stowarzyszenie Mieszkańców Osiedla Olszanica pragnie przypomnieć mieszkańcom osiedla, iż najbliższy poniedziałek 01.04.2019 r. jest ostatnim dniem, w którym można składać wnioski dotyczące wszystkich działek znajdujących się na terenie Krakowa o zmianę ich przeznaczenia w nowo powstającym Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego Miasta Krakowa.

       Jest to dokument, który decyduje o przeznaczeniu terenów do różnych celów w tym budowlanych. Może on obowiązywać przez następne 10 – 20 lat bez możliwości jego zmiany, dlatego też ważne jest aby wszyscy zainteresowani mieszkańcy posiadający na terenie naszego Osiedla działki rolne, które chcieliby w przyszłości przekwalifikować  na działki budowlane lub do celów komercyjnych, złożyli stosowne wnioski do Urzędu Miasta Krakowa w Wydziale Planowania Przestrzennego przy ul. Józefa Sarego 4.  Biuro przyjmuje Strony w godzinach od 7:40 do 15:30.  Jak już wspomnieliśmy - najbliższy poniedziałek jest ostatnim dniem, w którym można to zrobić. Druki wniosków znajdują się w kościele, na stoliku z czasopismami.

Osoby, które nie mogą osobiście złożyć wniosków - w Urzędzie Miasta Krakowa - mogą liczyć na pomoc naszego Stowarzyszenia.  Wypełnione i podpisane wnioski prosimy składać - w najbliższy poniedziałek , do godziny 9.00 rano -   u Pani Iwony Kubackiej, ul. Korzeniaka 53 ( można je wrzucać do skrzynki pocztowej).

Po godzinie 9.00 rano prosimy już ich nie przynosić pod wskazany adres. Spóźnieni będą musieli je osobiście dostarczyć i złożyć - w Urzędzie Miasta Krakowa - do godziny 15.30.

                                                                                                                 Grzegorz Bała