WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

24.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE III NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 24 MARCA 2019


1. OFIARY DO PUSZEK - dar parafian i ludzi dobrej woli NA WITRAŻ ŚW. JANA PAWŁA II  -  wyniosły w poprzednią niedzielę 5528  złotych i 33 grosze. Razem z pierwszą zbiórką (4207 zł – po przeliczeniu także obcej waluty) zebraliśmy łącznie  kwotę 9735 złotych. Bóg zapłać! Przypominamy, że koszt jednego witraża wyniesie 15 000 złotych.

2. Informujemy także, że koszt prac związanych z instalacją i obróbką okien wyniósł 3788 złotych, a koszt innych prac murarsko - malarskich wyniósł 2200 złotych.

3.W dniach od 22 do 29 czerwca 2019 r. w miejscowości WYSOWA ZDRÓJ ORGANIZOWANY JEST WYPOCZYNEK DLA RODZIN POD HASŁEM „RODZINNIE Z BOGIEM”. W tym roku opiekunem duchowym wypoczywających rodzin będzie misjonarz br. Paweł Kubiak. Gośćmi specjalnymi będą: Danuta Piekarz - italianistka i biblistka. Tematem przewodnim wykładów pani Danuty będzie "Apokalipsa - horror, czy przewodnik?". Henryk Krzosek  – autor książki „Bóg znalazł mnie na ulicy i co z tego wynikło”. Kiedyś bezdomny alkoholik, były więzień. Dziś głosi świadectwo swojego nawrócenia. Temat spotkania z panem Henrykiem brzmi: „Bóg znalazł mnie na ulicy… i co dalej?” oraz  Sychar - Wspólnota Trudnych Małżeństw. Więcej informacji i zasady rezerwacji na stronie internetowej www.rodzinniezbogiem.pl i na plakacie.

4. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI Z KAZANIEM PASYJNYM w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15.

5. Jutro 25 marca obchodzimy UROCZYSTOŚĆ ZWASTOWANIA PAŃSKIEGO i DZIEŃ ŚWIĘTOŚCI ŻYCIA. Zapraszamy do włączenia się w DUCHOWĄ ADOPCJĘ DZIECKA POCZĘTEGO podczas Mszy świętych, które odprawimy o godz. 8.00 rano i  wieczorem o godz. 18.30.  Serdecznie zapraszamy!

6. W Okresie Wielkiego Postu znajdźmy czas choćby na chwilę osobistej ADORACJI NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU, która trwa w naszym kościele W KAŻDY CZWARTEK OD GODZ. 15.00 DO MSZY ŚWIĘTEJ WIECZORNEJ.

7. Zapraszamy do udziału w DRODZE KRZYŻOWEJ, którą odprawiamy w PIĄTKI WIELKIEGO POSTU o godz. 17.50 dla wszystkich parafian – w tym także dla dzieci,  oraz o  godz. 20.00 dla młodzieży oraz osób późno wracających z pracy.

8. W przyszłą sobotę 30 marca odprawimy dodatkową Mszę świętą o godz. 17.00. Będzie to msza niedzielna dla uczniów i rodziców z klasy III Gimnazjum Sióstr Pijarek.

9. Już za dwa tygodnie, w niedzielę 7 KWIETNIA b.r. rozpoczniemy w naszej parafii MISJE ŚWIĘTE, KTÓRE POTRWAJĄ DO NIEDZIELI 14 KWIETNIA. Na tę okoliczność MISJONARZ MIŁOSIERDZIA – BR. ZDZISŁAW DUMA, SKIEROWAŁ DO NAS SPECJALNY LIST, który dzisiaj rozdajemy każdej rodzinie. Bardzo prosimy zapoznać się z jego treścią. Szczegółowy program Misji Świętych zostanie podany w najbliższym czasie przed kościołem oraz na stronie internetowej parafii.

10. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM Z UL. STRYJEŃSKIEJ za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła w poniedziałek wieczorem i w sobotę po Mszy świętej porannej zapraszamy parafian z UL. OLSZANICKIEJ 8 -19, POD SKAŁĄ, NA POLANKACH I BECKA.

11. Do wieczności odszedł  śp. Marian Dębski, lat 60 z ul. Olszanickiej na Borach. Jego pogrzeb odbył się  w miniony czwartek. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie… .

12. SOLENIZANTOM I JUBILATOM ORAZ WAM WSZYSTKIM życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.