WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

10.03.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU, 10 MARCA 2019


1. DZIĘKUJEMY ZA OFIARY PRZEZNACZONE NA CELE REMONTOWO-BUDOWLANE w naszym kościele. Informujemy, że na tacę w poprzednią niedzielę zebraliśmy na ten cel kwotę 5971 złotych i 72 grosze. Bóg zapłać!

2. OD JUTRA ROZPOCZNIEMY PRACE ZWIĄZANE Z INSTALACJĄ TRZECH OKIEN W NAWIE GŁÓWNEJ KOŚCIOŁA. JEŚLI WARUNKI POGODOWE NAM NIE PRZESZKODZĄ - WEDŁUG PLANU PRACE POTRWAJĄ DO CZWARTKU WŁĄCZNIE, możliwie, że do piątku do południa. W związku z pracami Msze święte od poniedziałku do czwartku włącznie będą odprawiane w dolnej kaplicy Domu Zakonnego o godz. 18.30. Do kościoła planujemy wrócić w piątek po południu. Nie będziemy w tych dniach odprawiać nabożeństw oraz czwartkowej adoracji.

3. W związku z pracami ODWOŁANE ZOSTAJE PONIEDZIAŁKOWE SPRZĄTANIE KOŚCIOŁA, Zapraszamy do sprzątania kościoła po pracach budowlanych w piątek o godz. 16.00 nie tylko przewidzianych Parafian z ul. Raczkiewicza, ale także OSOBY CHĘTNE DO POMOCY, abyśmy mogli sprawnie przygotować kościół już na Drogę Krzyżową na godz. 17.50.

4. Zapraszamy na DRUGĄ KONFERENCJĘ BIBLIJNĄ PANI DR DANUTY PIEKARZ Z CYKLU: „MOJA HISTORIA JEST HISTORIĄ ŚWIĘTĄ” w czwartek 14 marca po Mszy świętej wieczornej, ok. godz. 19.00. Konferencja odbędzie się w dolnej kaplicy Domu Zakonnego.

5. Młodzież z klasy VII Szkoły Podstawowej zapraszamy na SPOTKANIE PRZYGOTOWUJĄCE DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA w czwartek 14 marca o godz. 18.00 w kaplicy Domu rekolekcyjnego.

6.  RODZICÓW MŁODZIEŻY Z KLASY III GIMNAZJUM ORAZ Z KLASY VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ zapraszamy na spotkanie za tydzień W PONIEDZIAŁEK 18 MARCA  PO MSZY WIECZORNEJ OK. GODZ. 19.00 w sali parafialnej. Prosimy, aby do końca marca dostarczyć do kancelarii parafialnej ŚWIADECTWA CHRZTU młodzieży, która została ochrzczona poza naszą parafią.

7. MŁODZIEŻ ZAINTERESOWANA PRZYJĘCIEM SAKRAMENTU BIERZMOWANIA W OBECNYM ROKU SZKOLNYM zostanie poproszona o wyrażenie na piśmie osobistej decyzji o pragnieniu przystąpienia do Sakramentu Bierzmowania oraz o umotywowane przedstawienie wybranego przez siebie świętego patrona Bierzmowania. Młodzież ta powinna gorliwie uczestniczyć w nabożeństwach Drogi Krzyżowej oraz w Gorzkich Żalach. Każdy kandydat do Bierzmowania zostanie przeegzaminowany osobiście przez proboszcza ze zdobytej niezbędnej wiedzy. Na egzaminie kandydat będzie musiał okazać samodzielnie i uczciwie wypełniony Indeks Bierzmowanego, który będzie odzwierciedlał jego faktyczne i osobiste  zaangażowanie w sprawy wiary.

8. W NAJBLIŻSZY PIĄTEK WIELKIEGO POSTU odprawimy DWIE DROGI KRZYŻOWE. O godz. 17.50 dla wszystkich parafian – w tym także dla dzieci – oraz o  godz. 20.00 dla młodzieży oraz osób późno wracających z pracy.

9. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone Grób Pański i na wielkanocny wystrój kościoła.

10. W dniach OD DZISIAJ, 10 MARCA  DO 18 MARCA BĘDZIEMY MODLIĆ SIĘ  NOWENNĄ DO ŚWIĘTEGO JÓZEFA w intencji Rodzin, Kościoła świętego oraz Krakowskiej Prowincji Kapucynów, której patronuje święty Józef.

11. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM  z ul. PORZECZE I JANTAROWA za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30.  W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła w piątek o godz. 16.00 zapraszamy PARAFIAN Z UL. RACZKIEWICZA ORAZ OSOBY CHĘTNE.

12. OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH SWOJE IMIENINY, URODZINY, czy JUBILEUSZE życzymy obfitości darów Bożych oraz ludzkiej życzliwości. Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!