WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

03.03.2019

Ogłoszenia Duszpasterskie, 8 Niedziela Zwykła, 3 marca 2019


1. Serdecznie dziękujemy wszystkim za włączenie się na różne sposoby w akcję misyjną „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”. Dziękujemy zarówno Tym z Was, którzyście upiekli i ofiarowali ciasto, jak i tym, którzy wsparli akcję poprzez zakup ciasta. Dziękujemy wolontariuszom, Sekretariatowi Misyjnemu oraz Fundacji Kapucyni i Misje. Ze sprzedaży ciasta w poprzednią niedzielę zebraliśmy kwotę 3647 złotych i 10 groszy, która została przekazana na potrzeby materialne ludności w Czadzie i w Republice Centralnej Afryki. Bóg zapłać!

2. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowe w naszym kościele. Informujemy, że prace związane z instalacją okien w nawie głównej zostały przesunięte na poniedziałek 11 marca b.r.

3. NAJBLIŻSZA ŚRODA 6 MARCA, TO ŚRODA POPIELCOWA – dzień postu ścisłego. Na znak rozpoczynającego się w tym dniu okresu Wielkiego Postu na Mszach świętych przeżyjemy obrzęd posypania głów popiołem. Msze święte w Środę Popielcową odprawimy do południa o godz. 8.00, o godz. 9.00 dla Szkoły Scherzo, o godz. 10.45 dla Szkoły Sióstr Pijarek oraz wieczorem o godz. 18.30.

4. W NAJBLIŻSZY PIĄTEK WIELKIEGO POSTU odprawimy DWIE DROGI KRZYŻOWE. O godz. 17.50 dla wszystkich parafian – w tym także dla dzieci – oraz o  godz. 20.00 dla młodzieży oraz osób późno wracających z pracy.

5. NABOŻEŃSTWO GORZKICH ŻALI z kazaniem pasyjnym będziemy odprawiać w niedziele Wielkiego Postu o godz. 17.15. Ofiary zbierane podczas Gorzkich Żali zostaną przeznaczone Grób Pański i na wielkanocny wystrój kościoła.

6. MISJE ŚWIĘTE w naszej parafii odbędą się w dniach od 7 do 14 kwietnia b. r. .

7. DO WIECZNOŚCI ODESZŁA śp. Teresa Łuszczek, lat 54 z ul. Majówny. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 5 marca o godz. 13.00. Wieczny odpoczynek racz jej dać Panie…

8. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM  ul. INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ I PODKAMYK za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30.  W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. PORZECZE I JANTAROWA

9. Wczoraj swoje Imieniny obchodził nasz współbrat Radosław Pasztaleniec. BRATU RADOSŁAWOWI,  OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH SWOJE IMIENINY, URODZINY, JUBILEUSZE, A TAKŻE WSZYSTKIM PANIOM Z OKAZJI NADCHODZĄCEGO ICH ŚWIĘTA,  życzymy obfitości darów Bożych oraz wiele ludzkiej serdeczności. WSZYSTKIM życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu. Szczęść Boże!