WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

23.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE VII NIEDZIELA ZWYKŁA, 24.02.2019 R.


1. OFIARY DO PUSZEK - dar parafian i ludzi dobrej woli - NA WITRAŻ ŚW. JANA PAWŁA II  -  WYNIOSŁY:  4151 złotych i 38 groszy, 20 dolarów kanadyjskich oraz 20 eurocentów. Bóg zapłać!

2. ZAPRASZAMY DO WŁĄCZENIA SIĘ W DZISIEJSZĄ PARAFIALNĄ AKCJĘ „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI”, przygotowaną we współpracy z Sekretariatem Misyjnym i Fundacją Kapucyni i  Misje. Jak co roku można napić się dobrej kawy w zaimprowizowanej kawiarni przed kościołem. Będzie można także zakupić i zjeść pyszne ciastko. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na Misje w Republice Środkowoafrykańskiej i w Czadzie.

3. MŁODZIEŻ Z KLASY VIII SZKOŁY PODSTAWOWEJ oraz III GIMNAZJUM, w ramach przygotowania do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania, ZAPRASZAMY DO UCZESTNICTWA W KURSIE EWANGELIZACYJNYM „FILIP”  w sobotę 2 marca od godz. 10.30 do ok. godziny 18.00. W ramach spotkania przewidziany jest posiłek. Kurs odbędzie się w części rekolekcyjnej naszego Domu Zakonnego. W Kursie powinni wziąć udział wszyscy przystępujący do Sakramentu Bierzmowania w obecnym roku. 

4. DZIEŁO POMOCY UBOGIM I BEZDOMNYM ŚW. OJCA PIO PRZYGOTOWAŁO GOTOWE FORMULARZE UŁATWIAJĄCE DOKONANIE ODPISU 1 % na rzecz tej kapucyńskiej organizacji charytatywnej. Są do wzięcia na stolikach z prasą.

5. W KOŚCIELE OD WTORKU BĘDĄ TRWAŁY NIEZBĘDNE PRACE REMONTOWE związane z wyeliminowaniem zaistniałych usterek remontowo – budowlanych oraz przygotowaniem kościoła do okresu Wielkiego Postu i Świętego Triduum Paschalnego. Natomiast  rozpoczęcie prac związanych  z zainstalowaniem trzech okien w nawie głównej kościoła przewidziane jest na poniedziałek 4 marca tego roku.

6. Są wolne miejsca na PIELGRZYMKĘ DO BUŁGARII w dniach od 1 do 7 maja b. r. NA SPOTKANIE Z  OJCEM ŚWIĘTYM O FRANCISZKIEM  W TYM KRAJU. Szczegółowy program z kosztami pielgrzymki w zakrystii.

7. Do chorych udamy się w sobotę od godz. 8.00 rano

8. NAJNOWSZE WYDANIE „GŁOSU OJCA PIO” jest pełne nadziei. Mówią o niej nasi rozmówcy: br. Konrad Baran – referent powołaniowy kapucynów, pan Wojciech – wolontariusz w hospicjum oraz Dorota Woźniak – ze wspólnoty Loreto, modlącej się o powrót dzieci do Kościoła. Nadzieja emanuje z ciekawych artykułów i pięknych fotografii. Serdecznie zachęcamy do lektury!

9. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM  Z UL. POWSTANIA STYCZNIOWEGO za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30.  W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. INSUREKCJI KOŚCIUSZKOWSKIEJ I PODKAMYK.

10. Jutro, w poniedziałek 25 lutego, przypada DZIEŃ IMIENIN NASZEGO PROBOSZCZA BRATA CEZAREGO PIETRASA. Z tego tytułu zapraszamy Was do modlitwy w Jego intencji, szczególnie podczas Eucharystii w  o godz. 18.30.

11. SOLENIZANTOM I JUBILATOM ORAZ WAM WSZYSTKIM życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nadchodzącym tygodniu.