WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

10.02.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 5 NIEDZIELA ZWYKŁA, 10 Lutego 2019


1. MSZE ŚWIĘTE Z SAKRAMENTEM NAMASZCZENIA CHORYCH ODPRAWIMY W JUTRO W PONIEDZIAŁEK 11 LUTEGO O GODZ. 9.00 i 18.30. Bardzo prosimy, aby rodzina, najbliżsi,  a może sąsiedzi pomogli chorym w dotarciu do kościoła parafialnego.  

2. Na stronie internetowej naszej parafii jest dostępna KONFERENCJA PANI DR  DANUTY PIEKARZ  pt. „Moja historia jest historią świętą”. Zapraszamy do odsłuchania tej wartościowej konferencji biblijnej na stronie: www.olszanica.kapucyni.pl.

3. MŁODZIEŻ PRZYGOTOWUJĄCĄ SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA zapraszamy na spotkania W CZWARTEK 14 LUTEGO b.r. . Klasy VII w kaplicy domu rekolekcyjnego o godz. 18.00. Klasa VIII Szkoły Podstawowej o godz. 18.00 w auli parafialnej, a klasa III Gimnazjum o godz. 19.00 także w auli parafialnej.

4. TACA REMONTOWO-BUDOWLANA W POPRZEDNIĄ NIEDZIELĘ wyniosła 6476 złotych i 40 groszy. Na konto parafialne wpłynęło na ten cel 250 złotych. Bóg zapłać!

5. Wraz z Radą Parafialną proponujemy, aby PRZYGOTOWYWANY WITRAŻ ŚW. JANA PAWŁA II ZAWISŁ W KOŚCIELE JAKO DAR OD CAŁEJ NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ. W związku z powyższym planujemy zorganizować zbiórki do puszek na ten cel w III niedziele miesiąca po Mszach świętych, aż uzbieramy należną kwotę 15 000 złotych. Zapraszamy do współpracy!

6. PARAFIALNĄ AKCJĘ „WYŚLIJ PĄCZKA DO AFRYKI” pragniemy zorganizować we współpracy z Sekretariatem Misyjnym i Fundacją Kapucyni i  Misje W NIEDZIELĘ 24 LUTEGO. Jak co roku będzie można napić się dobrej kawy w zaimprowizowanej kawiarni przed kościołem. Będzie można także zakupić i zjeść pyszne ciastko, o ile je upieczemy i dostarczymy na kiermasz ciast. A zatem zapraszamy do upieczenia pączków, ciasta lub ciasteczek. Dochód z akcji zostanie przeznaczony dla Ludu Bożego i Braci misjonarzy w Afryce.

7. Z wyprzedzeniem informujemy, że 8-dniowe  MISJE ŚWIĘTE W NASZEJ PARAFII przeżyjemy w dniach od 7 do 14 kwietnia b.r. .

8. Zapraszamy do wsparcia 1 procentem w odpisie podatkowym  kapucyńskiego Dzieła Pomocy ubogim i bezdomnym Świętego Ojca Pio.

9. Dziękujemy przedstawicielom Parafian z ul. Majówny od nr 32 do 60  za posprzątanie świątyni i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę święta w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. Majówny od numeru 62 do końca ulicy – numery parzyste.

10. Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa  w  nowym tygodniu.