WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

27.01.2019

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 3. NIEDZIELA ZWYKŁA, 27 stycznia 2018


1. Serdecznie zapraszamy na PARAFIALNE i RODZINNE KOLĘDOWANIE z KONKURSEM KOLĘD Dzisiaj PO MSZY ŚWIĘTEJ  O GODZ. 11.00. Prosimy przynieść instrumenty, na których gracie.

2. Jutro 28 stycznia, w liturgiczne wspomnienie św. Tomasza z Akwinu swoje IMIENINY OBCHODZĄ NASI WYŻSI PRZEŁOŻENI: BR. TOMASZ ŻAK – MINISTER PROWINCJALNY ORAZ BR. TOMASZ PROTASIEWICZ – ZASTĘPCA PROWINCJAŁA. Braciom Tomaszom życzymy łaski zdrowia oraz darów Ducha Świętego, potrzebnych w wypełnianiu ich odpowiedzialnej misji.

3. ZAPRASZAMY NA KATECHEZĘ BIBLIJNĄ: „Moja historia jest historią świętą”, którą wygłosi w naszym kościele biblistka Pani dr Danuta Piekarz w środę 30 stycznia po Mszy wieczornej.  Będzie to pierwsza z trzech katechez poświęconych temu tematowi.

4. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA O GODZ. 18.00: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz  w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

5. Z okazji przypadającej WIZYTACJI NASZEJ WSPÓLNOTY ZAKONNEJ przez Wyższych Przełożonych, Mszę Świętą w czwartek 31 stycznia odprawi nasz Minister Prowincjalny – br. Tomasz Żak.

6. W tym tygodniu przypada PIERWSZY PIĄTEK I PIERWSZA SOBOTA MIESIĄCA. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą, a w piątek od godz. 18.00. W pierwszy piątek zapraszamy na Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a w sobotę ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy świętej porannej.

7. W SOBOTĘ 2 LUTEGO PRZYPADA ŚWIĘTO OFIAROWANIA PAŃSKIEGO, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. Zapraszamy na Mszę świętą z procesją i błogosławieństwem świec  o godz. 8.00 rano. W Święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich osobach, które poświęciły się Bogu w zakonach i w instytutach życia konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów klauzurowych.

8. Do chorych udamy się w pierwszą sobotę  wyjątkowo od godz. 9.00 rano.

9. Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na potrzeby remontowo-budowlane naszego kościoła. Gdy chodzi o postęp prac w kościele, wczoraj zostały zamontowane dwie pary nowych, dębowych drzwi łączących zakrystię z kościołem. Koszt jednych drzwi wyniósł 5000 złotych.

10. Dziękujemy parafianom z ul. Majówny – numery nieparzyste, za posprzątanie kościoła i  złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Majówny – numety parzyste od 2 do 30.            

11. Wszystkim życzymy radosnej niedzieli. Szczęść Boże!