WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

29.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 30 GRUDNIA 2018 - NIEDZIELA ŚWIĘTEJ RODZINY


1. Przeżywamy dzisiaj  Święto Świętej Rodziny: Jezusa Maryi Józefa. Nie tylko podczas liturgii, ale też w modlitwie osobistej dziękujmy Panu Bogu za wielki skarb domowego ogniska, w którym dane jest nam żyć. 

2. Zapraszamy na Nabożeństwo dziękczynno-przebłagalne za kończący się rok 2018 w poniedziałek 31 grudnia o godz. 18.00.

3. We wtorek 1 stycznia – pierwszy dzień Nowego Roku 2019 – Uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi. Msze święte odprawimy wg porządku niedzielnego.

4. W środę 2 STYCZNIA ROZPOCZYNAMY WIZYTĘ DUSZPASTERSKĄ W NASZEJ PARAFII, zwaną popularnie KOLĘDĄ. W dni powszednie kolędę będziemy rozpoczynać o godz. 15.30. W sobotę od godz. 9.00 rano,  a w niedzielę i w uroczystości od godz. 15.00.  Prosimy zweryfikować terminarz kolędy, który skróciliśmy z uwagi na rozpoczynające się w połowie stycznia ferie zimowe dla dzieci i młodzieży w województwie małopolskim.  Szczegółowy program poprawionego planu kolędy jest dostępny w gablocie parafialnej i na stronie internetowej parafii: www.olszanica.kapucyni.pl

5. Przed kolędowa zbiórka ministrantów i lektorów będzie miała miejsce 2 stycznia 2019 roku o godzinie 14.30 w salkach parafialnych.

6. W zakrystii można nabyć kadzidło i kredę. Ofiary  za kadzidełka zostaną przeznaczone na  Dzieło Pomocy św. Ojca Pio.

7. W środę zapraszamy na  Nabożeństwo do Matki Bożej Nieustającej Pomocy o godz. 18.00, a w czwartek na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

8. W piątek zapraszamy na nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 18.00, a w sobotę na nabożeństwo wynagradzające Niepokalanemu Sercu NMP po Mszy porannej.

9. W Niedzielę 6 STYCZNIA PRZYPADA UROCZYSTOŚĆ OBJAWIENIA PAŃSKIEGO – ZWANA POPULARNIE "ŚWIĘTEM TRZECH KRÓLI".  Ofiary z tacy z tego dnia zostaną przeznaczone na potrzeby misyjne Kościoła. Dlatego składka na potrzeby budowlano-remontowe naszego kościoła zostaje przeniesiona na niedzielę 13 stycznia b.r.  Jeśli warunki na to pozwolą – jeszcze w styczniu zostaną zamontowane okna w  nawie głównej kościoła oraz drzwi z  zakrystii do prezbiterium kościoła.

10. Dziękujemy parafianom z ul. Na Borach, Cholerzyn i Amazonek od nr 1 do 7 z za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Msza święta w ich intencji w poniedziałek o 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul.  Amazonek z pozostałej części ulicy. 

11. WSZYSTKIM ŻYCZYMY DOBREJ, RADOSNEJ NIEDZIELI ORAZ BOŻEGO BŁOGOSŁAWIEŃSTWA W NOWYM ROKU 2019.

12. DO WIECZNOŚCI ODESZLI Z NASZEJ WSPÓLNOTY PARAFIALNEJ: śp. Emilia Bialik z ul. Korzeniaka, śp. Bogdan Jamróz z ul. Leśmiana oraz śp. Teresa Kowalik z ul. Majówny. Pogrzeb śp. Emilii Bialik odbył się w minioną sobotę.  Natomiast pogrzeb śp. Bogdana Jamroza odbędzie się w poniedziałek 31 grudnia o godz. 11.00, a pogrzeb śp. Teresy Kowalik również w poniedziałek o godz. 12.30. Wieczny odpoczynek racz im dać  Panie... .