WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

05.02.2017

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 5 lutego 2017


OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, PIĄTA NIEDZIELA W CIĄGU ROKU, 5 lutego 2017

1. Zapraszamy na cykliczne Nabożeństwa do naszej świątyni, które odprawiamy pół godziny przed Mszą świętą wieczorną: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia i w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W czwartek zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

2. Zapraszamy do włączenia się w Grupę Biblijną, której spotkania odbywają się w środę o godz. 19.00 w Sali parafialnej.

3. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na cele remontowo-budowlane w naszej świątyni.

4. W tym tygodniu rozpoczniemy w kościele prace remontowo-budowlane związane z przygotowaniem miejsca pod dwa wygłuszone i zamykane konfesjonały. Ich miejsce jest przewidziane we wnękach pod chórem organowym. Do konfesjonałów wchodzić będziemy od strony naw bocznych. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem nowe zamykane konfesjonały powinny dotrzeć do nas na przełomie lutego i marca. Ufam, że znacznie poprawi się wtedy  komfort spowiadania. Na czas kładzenia posadzki w kościele konfesjonały będzie można swobodnie przestawić i umieścić je z powrotem na swoim miejscu.

Jeśli chodzi o dokończenie remontu wnętrza kościoła, ufam, że po przejściu niezbędnych formalności, procedur i pozwoleń w miesiącach zimowo-wiosennych, latem uda się nam rozpocząć długo oczekiwane prace we wnętrzu naszej świątyni.

5. W sobotę, 11 lutego, w liturgiczne wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Lourdes będziemy obchodzić XXV Światowy Dzień Chorego. Podczas Mszy świętej o godz. 8.00 rano udzielimy Sakramentu Namaszczenia Chorych wszystkim chorym i cierpiącym. Serdecznie proszę o pomoc wszystkim chorym, niepełnosprawnym, seniorom w dotarciu do naszej świątyni. Seniorów zapraszam po tej sobotniej Eucharystii na spotkanie przy kawie i herbacie w domu parafialnym.

6. Dziękujemy przedstawicielom Parafian z ul. Majówny 2-42 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.00. W tym tygodniu do troski o kościół parafialny zapraszamy Parafian z ul. Powstania Styczniowego.

7. Jutro w poniedziałek o godz. 13.00 odbędzie się pogrzeb śp. Wojciecha Pawłowskiego, ojca naszej parafianki p. Anny Kistela z ul. Jagiełka. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie…. .

8. Trwają ferie zimowe w naszym regionie. Odpoczywającym życzymy udanych ferii a wszystkim dobrej Niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!