OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE IV Niedziela Adwentu i Uroczystość Narodzenia Pańskiego


1.      GRUPĘ MODLITWY ŚWIĘTEGO OJCA PIO ORAZ WSZYSTKICH CZCICIELI ŚWIĘTEGO STYGMATYKA zapraszamy na dodatkową Mszę świętą z Nabożeństwem dzisiaj o godz. 15.00. Po Mszy i nabożeństwie zapraszamy na spotkanie opłatkowe przy kawie i herbacie w refektarzu domu rekolekcyjnego.

2.      Jutro 24 grudnia przeżyjemy w naszych domach  Wigilię Bożego Narodzenia. Zachęcamy do zachowania tradycyjnego postu od pokarmów mięsnych. Jutro nie będzie Mszy świętej o godz. 18.30. Odprawimy Mszę święta poranną o godz. 8.00 rano. Okazja do spowiedzi świętej dzisiaj podczas Mszy świętych oraz jutro od godz. 7.45  do godz. 9.00 rano.

3.      Jutro o północy zapraszamy na Pasterkę. Ofiary zbierane podczas Pasterki zostaną przeznaczone na Fundusz obrony  Życia SOS. a w szczególności na funkcjonowanie Domów Samotnej Matki (w Krakowie przy ul. Przybyszewskiego 39 i Wadowicach przy ul. Sadowej 1). Domy te są najważniejszymi dziełami utrzymywanymi ze środków funduszu. Oferują pomoc kobietom w ciąży oraz matkom z dziećmi, które są nieakceptowane we własnym środowisku bądź też doznają przemocy psychicznej lub fizycznej. Mieszkające w nich matki mogą liczyć na bezpieczne schronienie oraz zaspokojenie niezbędnych potrzeb bytowych. Ze środków funduszu, utrzymywane jest także „Okno Życia" oraz organizowane są rekolekcje, szkolenia i konferencje poświęcone tematyce obrony życia.

4.      W pierwszy i drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia, we wtorek i w środę 25 i 26 grudnia, Msze święte odprawimy według porządku niedzielnego. Ofiary  zebrane w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia tradycyjnie zostaną przekazane na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie.

5.      Osoby, które podjęły się duchowej adopcji dziecka poczętego 25 marca b.r. zapraszamy na Eucharystię i spotkanie przy szopce w pierwszy dzień Świąt Bożego Narodzenia,  25 grudnia o godz. 11.00.

6.      Do chorych parafian udamy się z komunią świętą w drugi dzień Świąt Bożego Narodzenia od godz. 8.00 rano.

7.      W zakrystii są do nabycia opłatki na stół wigilijny.

8.      W czwartek nie będzie adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.

9.      Wizytę duszpasterską - zwaną popularnie kolędą rozpoczniemy w naszej parafii we wtorek 2 stycznia 2018 roku. Szczegółowy program kolędy jest podany w gablotach i na stronie internetowej parafii: www.olszanica.kapucyni.pl.

10. Dziękujemy Parafianom z ul. NAD ŹRÓDŁEM, POD SZAŃCAMI I GŁOGOWIEC za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Szczególne podziękowanie kieruję do tych Państwa, którzy razem z bratem Wojciechem Czywczyńskim - zakrystianem i Panią Danutą Leśniak – w piątek i w sobotę pracowali w kościele, aby go pięknie przygotować i przyozdobić na Święta Bożego Narodzenia, czyniąc to wszystko na większą chwałę Bożą. Bóg zapłać! Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o północy. W nowym  tygodniu do troski o kościół parafialny zapraszamy Parafian z ul. NA BORACH, CHOLERZYN I AMAZONEK OD NR 1 DO 7.

11.  25 grudnia w naszej wspólnocie zakonnej swoje imieniny obchodzić będzie brat Adam Buk, który pełni funkcję furtiana. Bratu Adamowi, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i błogosławieństwa Bożego na czas przygotowania i świętowania Świąt Bożego Narodzenia. Szczęść Boże!