WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

16.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE , III Niedziela Adwentu, „ Gaudete”, 16 grudnia 2018


1.    W POPRZEDNIĄ NIEDZIELĘ, W DNIU SOLIDARNOŚCI DUCHOWEJ I MATERIALNEJ Z KOŚCIOŁEM NA WSCHODZIE zebraliśmy do puszek 1222 złote i 1 grosz oraz 2 Euro. Kwota ta została przekazana Braciom pracującym na terenie Kustodii Ukrainy i Rosji.

2.    OD NAJBLIŻSZEGO WTORKU DO CZWARTKU będą trwały PRACE ZWIĄZANE Z WYMIANĄ  NOWEJ DMUCHAWY wraz z rękawem oraz  regulacją traktury i strojenia Organów w kościele.  Koszt prac wyniesie ok. 10000 złotych.  W związku z tymi pracami NIE BĘDZIE czwartkowej Adoracji Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00.  Natomiast ZAPRASZAMY NA ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU  Z WIECZOREM KONFESJONAŁU w czwartek po Mszy świętej wieczornej do godz. 20.00. OKAZJA DO SPOWIEDZI W NADCHODZĄCYM TYGODNIU codziennie ok. 15 minut przed Mszą świętą.

3.    DZIĘKUJEMY  SERDECZNIE TYM SPOŚRÓD WAS, KTÓRZY  OKAZALI SERCE i dostarczyli produkty  żywnościowe na śniadania dla dzieci.  Gdyby ktoś  zechciał WESPRZEĆ PRZYGOTOWANIE PACZEK DLA SAMOTNYCH I MNIEJ ZAMOŻNYCH PARAFIAN -  będziemy bardzo wdzięczni. DARY SERCA w postaci produktów żywnościowych przydatnych na świąteczny stół,  można dostarczać DO CZWARTKU WŁĄCZNIE do kancelarii, do zakrystii w godzinach otwarcia lub na furtę Domu Zakonnego.

4.    ZAPRASZAMY NA RORATY - Msze o Matce Bożej, które  odprawiamy w okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano. Zaraz po Mszy świętej ok. godz. 7.15 dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Msze wieczorne od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.30. W soboty i niedziele program Mszy świętych według stałego porządku.

5.    Dzieci, które uczestniczą w Roratach bardzo prosimy, aby przyniosły plansze wyklejone obrazkami w czwartek rano na Roraty. Plansze prosimy pospisać imieniem i nazwiskiem.

6.    ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA, które odprawiamy o godz. 18.00: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia oraz  w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.  

7.    CZŁONKÓW I SYMPATYKÓW GRUPY MODLITWY ŚWIĘTEGO OJCA PIO zapraszamy na dodatkową Mszę świętą z Nabożenstwem do Ojca Pio W PRZYSZŁĄ NIEDZIELĘ 23 GRUDNIA O GODZ. 15.00. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie opłatkowe przy kawie i herbacie w refektarzu Domu Rekolekcyjnego. Wspólnymi siłami zadbajmy o coś słodkiego do kawy i herbaty

8.    W zakrystii można nabyć  OPŁATKI oraz ŚWIECE Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

9.    Wizytę duszpasterską, zwaną popularnie Kolędą rozpoczniemy w naszej parafii w środę 2 stycznia Szczegółowy plan Kolędy pojawi się jeszcze przed Świętami Bożego Narodzenia.

10.              DZIĘKUJEMY PARAFIANOM ul. KOSMOWSKIEJ za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym  tygodniu do posprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. NAD ŹRÓDŁEM, POD SZAŃCAMI I GŁOGOWIEC.

11.              OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH URODZINY, IMIENINY, JUBILEUSZE, CZY ROCZNICE, życzymy wielu łask Bożych. WSZYSTKIM Wam i Waszym najbliższym życzymy radosnej niedzieli oraz  Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!