OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

09.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, II Niedziela Adwentu, 9 grudnia 2018


1. Dzisiaj rozpoczęliśmy  PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku 11 grudnia. Rekolekcje głosi br. Piotr Michalik, misjonarz z Afryki, któremu serdecznie dziękujemy za słowa umocnienia w wierze. Nauki rekolekcyjne dzisiaj podczas każdej Mszy świętej. W poniedziałek i wtorek rano po Roratach ok. godz. 7.20 oraz wieczorem podczas Mszy świetej o godz. 18.30. Okazja do spowiedzi w dniach rekolekcji pół godziny przed Mszą świetą.

2.  W DRUGIM DNIU REKOLEKCJI ADWENTOWYCH, W PONIEDZIAŁEK 10 GRUDNIA  przeżyjemy niecodzienne wydarzenie, jakim będzie OBECNOŚĆ RELIKWII  HABITU i RĘKAWICZKI ŚWIĘTEGO  OJCA PIO w naszej świątyni, w ramach peregrynacji kończącej Rok Ojca Pio w Polsce. Po Mszy świętej będzie możliwość spowiedzi rekolekcyjnej. O godz. 20.00 PRZYWITAMY RELIKWIE I ROZPOZNIEMY CZUWANIE do 21.00.  Wieczór zakończymy Apelem Jasnogórskim.

3. Dzisiaj obchodzimy DZIEŃ SOLIDARNOŚCI DUCHOWEJ I MATERIALNEJ Z KOŚCIOŁEM NA WSCHODZIE. Przed kościołem trwa kwesta do puszek na ten cel. Ponieważ różnych składek celowych ostatnio było dosyć sporo, nie ogłaszaliśmy tej składki tydzień temu. Kto z Was może prosimy o udzielenie wsparcia materialnego naszym Braciom i siostrom na Ukrainie i w Rosji.  Bóg zapłać!

4. TACA Z PIERSZEJ NIEDZIELI GRUDNIA na cele remontowo-budowlane wyniosła 6276 złotych i 39 groszy. Na konto bankowe parafii na ten cel wpłynęło 750 złotych. Bóg zapłać!

5. W oczekiwaniu na okna do nawy głównej kościoła, otrzymaliśmy WSTĘPNE PROJEKTY TRZECH PRZYSZŁYCH WITRAŻY DO NOWYCH OKIEN, przygotowane przez Krakowski Zakład Witrażów S.G. Żeleński. Projekty można zobaczyć w lewej nawie  kościoła, patrząc na ołtarz. Koszt wykonania i instalacji jednego witrażu opiewa na kwotę ok. 15 000 złotych.

6. Po wielu latach użytkowania „DOBIEGA KOŃCA ŻYWOT” DMUCHAWY W NASZYCH ORGANACH. Nie obejmował jej zakres prac podczas remontu instrumentu  przed czterema laty. Konieczna okazuje się jej wymiana. Koszt instalacji nowej dmuchawy z rękawem oraz  regulacją traktury i strojenia wyniesie ok. 10 000 złotych. Niestety w kolejce stoi aparat połączeń, który praktycznie nie działa, co powoduje, że organy wykorzystują ok. 1/3 swojej mocy. Ogólnie jednak instrument nie jest w najgorszym stanie, wymaga jednak remontu wspomnianego aparatu połączeniowego i stałej opieki. Póki co, wymiana dmuchawy i odpowiedni serwis zapewni jego używalność.

7. ZAPRASZAMY NA RORATY - Msze o Matce Bożej, które  odprawiamy w okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano. Zaraz po Mszy świętej ok. godz. 7.15 dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Msze wieczorne od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.30. W soboty i niedziele program Mszy świętych według stałego porządku.

8. ZAPRASZAMY NA CYKLICZNE NABOŻEŃSTWA, które odprawiamy o godz. 18.00: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy oraz w czwartek zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

9. MŁODZIEŻ PRZYGOTOWUJĄCA SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA będzie miała spotkania w najbliższy czwartek 13 grudnia: klasa VII godzina 18.00 (aula I piętro), klasa VIII - godzina 18.00  (sala parafialna) i klasa III Gimnazjum - godzina 19.00  (sala parafialna).

10. W zakrystii można nabyć  OPŁATKI oraz ŚWIECE Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

11. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM ul. JAGIEŁKA, WYŻGI I RZEPICHY za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym  tygodniu do posprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. KOSMOWSKIEJ.

12. OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH URODZINY, IMIENINY, JUBILEUSZE, CZY ROCZNICE, życzymy wielu łask Bożych. WSZYSTKIM Wam i Waszym najbliższym życzymy radosnej niedzieli oraz  Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!