OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

02.12.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE I Niedziela Adwentu, 2 grudnia 2018


1.   Dzisiejszą niedzielą rozpoczynamy okres Adwentu – czyli radosnego oczekiwania na przyjście Chrystusa i jednocześnie nowy rok liturgiczny, któremu przyświeca hasło: „W MOCY BOŻEGO DUCHA”.

2.   ZAPRASZAMY NA RORATY - Msze o Matce Bożej, które  odprawiamy w okresie Adwentu od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano. Zaraz po Mszy świętej ok. godz. 7.15 dzieci i młodzież zapraszamy na śniadanie do domu parafialnego. Msze wieczorne od poniedziałku do piątku odprawiamy o godz. 18.30. W soboty i niedziele program Mszy świętych według stałego porządku.

3.   We wtorek 4 grudnia  po Mszy wieczornej o godz. 19.15 zapraszamy na KATECHEZĘ ADWENTOWĄ DOTYCZĄCĄ PROROCTW MESJAŃSKICH, zapowiadających przyjście Chrystusa, którą wygłosi Pani dr Danuta Piekarz.

4.   ZAPRASZAMY NA CYKLICZNE NABOŻEŃSTWA, które odprawiamy o godz. 18.00: w poniedziałek do Bożego Miłosierdzia, w środę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy,  oraz w piątek na Nabożeństwo Pierwszopiątkowe ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa.

5.   W czwartek zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

6.   Młodzież, która w obecnym roku duszpasterskim przystąpi do Sakramentu Bierzmowania i wszystkich chętnych Parafian zapraszamy w najbliższy pierwszy czwartek miesiąca na WIECZÓR KONFESJONAŁU po Mszy wieczornej od godz. 19.15 do 20.00.

7.   W przyszłą niedzielę 9 grudnia rozpoczniemy nasze PARAFIALNE REKOLEKCJE ADWENTOWE, które potrwają do wtorku 11 grudnia. Rekolekcje wygłosi br. Piotr Michalik, misjonarz z Afryki.

8.    W drugim dniu rekolekcji adwentowych, w poniedziałek 10 grudnia,  przeżyjemy niecodzienne wydarzenie, jakim będzie OBECNOŚĆ RELIKWII HABITU OJCA PIO w naszej świątyni, w ramach peregrynacji kończącej Rok Ojca Pio w Polsce. Po Mszy wieczornej będzie okazja do spowiedzi rekolekcyjnej. O godz. 20.00 PRZYWITAMY RELIKWIE I ROZPOCZNIEMY CZUWANIE. Wieczór zakończymy Apelem Jasnogórskim o godz. 21.00. 

9.    W zakrystii można nabyć  OPŁATKI oraz ŚWIECE Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

10.   Kierując się dobrem naszej lokalnej społeczności, przypominamy, że dzisiaj odbywają się WYBORY DO RAD DZIELNIC MIASTA KRAKOWA. Głosowanie w godzinach od 7.00 do 21.00.

11.   DZIĘKUJEMY PARAFIANOM ul. LEŚMIANA za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym  tygodniu do posprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. JAGIEŁKA, WYŻGI I RZEPICHY.

12.  OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH URODZINY, IMIENINY, JUBILEUSZE, CZY ROCZNICE, życzymy wielu łask Bożych. WSZYSTKIM Wam i Waszym najbliższym życzymy radosnej niedzieli oraz  Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!