OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

25.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE UROCZYSTOŚĆ JEZUSA CHRYSTUSA, KRÓLA WSZECHŚWIATA, 25 listopada 2018


1. Zapraszamy na RÓŻANIEC WYPOMINKOWY za zmarłych dzisiaj o godz. 17.30  oraz od poniedziałku do piątku 30 listopada włącznie o godz. 17.50.

2. SENIORÓW zapraszamy na Mszę Świętą jutro w poniedziałek 26 listopada o godz. 8.00 rano. Po Mszy świętej zapraszamy na spotkanie przy kawie czy herbacie w domu zakonnym.

3. SPOŁECZNOŚĆ SZKOŁY SIÓSTR PIJAREK zapraszamy na MSZĘ ŚWIĘTĄ z okazji ŚWIĘTA PATRONA SZKOŁY - ŚWIĘTEGO JÓZEFA KALASANCJUSZA - we wtorek 27 listopada o godz. 8.15 rano.

4. Zapraszamy na ADORACJĘ NAJŚWIĘTSZEGO SAKRAMENTU w czwartek od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

5. Do CHORYCH udamy się w pierwszą sobotę 1 grudnia od godz. 8.00 rano.

6. Programowi duszpasterskiemu dla Kościoła w Polsce na lata 2017-2019 towarzyszą słowa: „DUCH, KTÓRY UMACNIA MIŁOŚĆ”. Dobiega końca rok, który  przebiegał pod hasłem: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym” (Dz 2,4). Drugi rok (2018-2019), który rozpoczniemy za tydzień - pierwszą niedzielą Adwentu będzie przebiegał pod hasłem „W MOCY BOŻEGO DUCHA”.

7. MSZE ŚWIĘTE RORATNIE w okresie Adwentu będziemy odprawiać od poniedziałku do piątku o godz. 6.30 rano.  Roraty będziemy kończyć o godz. 7.15. Zaraz potem w domu zakonnym przygotowane będzie śniadanie  dla przedszkolaków, dzieci i młodzieży.  Po posiłku małe dzieci zostaną odprowadzone do szkoły.  W okresie Adwentu będziemy odprawiać  także Msze święte wieczorne o godz. 18.30. W soboty i w niedziele program Mszy świętych bez zmian.

8. Gdyby ktoś zechciał WSPOMÓC PRZYGOTOWANIE ŚNIADAŃ DLA DZIECI I MŁODZIEŻY W NASZEJ PARAFII, może to uczynić poprzez przyniesienie do kancelarii parafialnej konkretnych produktów spożywczych takich jak słoiczek dżemu, kostka masła, płatki i kulki  do mleka, czy kakao. Można też przekazać ofiarę do specjalnej puszki w zakrystii.

9. OKRES ADWENTU TO DOBRY CZAS DO WŁĄCZENIA SIĘ W GRUPĘ CHARYTATYWNĄ PRZY NASZEJ PARAFII. (Zapisy w zakrystii).  W Imieniu grupy charytatywnej zapraszamy do włączenia się w „PARAFIALNY BANK ŻYWNOŚCI”.  Wzorem roku ubiegłego zapraszamy do dzielenia się dobrami materialnymi z osobami mniej zamożnymi w naszej Parafii. Z góry dziękujemy za dostarczone do kancelarii produkty żywnościowe, z których przygotujemy paczki dla najbardziej potrzebujących.

10. Na wsparcie organizacji Światowego Dnia Ubogich przekazaliśmy kwotę 1136 złotych i 77 groszy, jako połowę kwoty zebranej do puszek w minioną niedzielę (2273 złotych i 54 groszy). Bóg zapłać!

11. ADWENTOWY DZIEŃ SKUPIENIA dla osób żyjących w NIESAKRAMENTALNYCH ZWIĄZKACH MAŁŻEŃSKICH, odbędzie się w sobotę 1 grudnia br. o godz. 16.15 w kościele Miłosierdzia Bożego w Krakowie – na Wzgórzach Krzesławickich. Zaprasza diecezjalny Duszpasterz Niesakramentalnych Związków Małżeńskich Archidiecezji Krakowskiej ks. dr Jan Abrahamowicz.

12. REKOLEKCJE ADWENTOWE w naszej Parafii rozpoczniemy w drugą niedzielę Adwentu  9 grudnia. Potrwają do wtorku 11 grudnia. Poprowadzi je br. Piotr Michalik,  misjonarz z Afryki.  

13. W zakrystii można nabyć  OPŁATKI oraz ŚWIECE Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom.

14. Kierując się dobrem naszej lokalnej społeczności, przypominamy, że WYBORY DO RAD DZIELNIC MIASTA KRAKOWA odbędą się w przyszłą niedzielę 2 GRUDNIA 2018 roku. Głosowanie w godzinach od 7.00 do 21.00.

15. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM z ul. OLSZANICKIEJ OD NR 25 DO KOŃCA ULICY  za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 18.30. W nowym  tygodniu do posprzątania kościoła zapraszamy Parafian z ul. LEŚMIANA.

16. OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH URODZINY, IMIENINY, JUBILEUSZE, CZY ROCZNICE, życzymy wielu łask Bożych. WSZYSTKIM Wam i Waszym najbliższym życzymy radosnej niedzieli oraz  Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!