OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

11.11.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 32 Niedziela zwykła, 11 listopada 2018 - 100 ROCZNICA ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI


1. Dzisiaj świętujemy 100.  ROCZNICĘ ODZYSKANIA PRZEZ POLSKĘ NIEPODLEGŁOŚCI. Naszym dziękczynnym Te Deum Laudamus wyrażamy dzisiaj naszą wdzięczność Panu Bogu ZA DAR WOLNEJ OJCZYZNY. Dziękujemy w modlitwie wszystkim tym, którzy przez determinację i osobiste poświęcenie, a niejednokrotnie także przez ofiarę z własnego życia,  przyczynili się do tego, że dzisiaj jesteśmy wolni. Mszę świętą w intencji Ojczyzny odprawimy dzisiaj o godz. 11.00. W dzisiejszej modlitwie Różańcowej pamiętajmy szczególnie o tych wszystkich, którzy oddali życie za  Ojczyznę.

2. Jutro dla wielu z Was będzie to także dzień wolny, dzień świąteczny. Zapraszamy na Różaniec wypominkowy o godz. 17.50 i Mszę świętą o godz. 18.30.

3. Rodziców dzieci pierwszokomunijnych zapraszamy na spotkanie w auli parafialnej dzisiaj po Mszy świętej o godz. 11.00.

4. W czwartek zapraszamy na Adorację Najświętszego Sakramentu od godz. 15.00 do Mszy wieczornej.

5. RÓŻANIEC WYPOMINKOWY za zmarłych z poszczególnych ulic parafii odmawiamy w naszym kościele od poniedziałku do piątku o godz. 17.50, w soboty po Mszy porannej ok. godz. 8.30. W niedziele Różaniec za wszystkich zmarłych polecanych w wypominkach odmawiamy o godz.  17.30. 

6. Od dzisiaj rozpoczynają się obchody Światowego Dnia Ubogich. Szczegóły na plakatach w gablotach parafialnych. W przyszłą niedzielę będziemy zbierać ofiary do puszek przed kościołem na pomoc osobom ubogim.

7. Taca remontowo-budowlana w ubiegłą niedzielę wyniosła  7467 złotych i 35 groszy oraz 20 Euro. Na konto parafialne wpłynęło na ten cel 750 złotych. Bóg zapłać! Z zebranych ofiar zdołaliśmy sfinansować prace projektowe budowlane oraz dotychczas wykonane  prace wykończeniowe, a także wszystkie te, które okazały się konieczne w trakcie budowy. Gdy chodzi o przedsięwzięcia już wykonane oraz te, które wykonamy niebawem  potrzebujemy  jeszcze 25500 złotych za troje wstawionych już drzwi  do świątyni,  ok 8000 zł za przygotowywane dwoje drzwi z kościoła  do zakrystii oraz 12 000 złotych na montaż przyszłych okien w nawie głównej. Pozostaje także duże przedsięwzięcie dotyczące posadzki w kościele,  a z czasem także wyposażenie ołtarza i zakrystii.
 

8. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM  z  ul. ZOFII STRYJEŃSKIEJ. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. OLSZANICKIEJ OD NR 10 DO 19, POD SKAŁĄ, NA POLANKACH I BECKA.

9. OBCHODZĄCYM W NAJBLIŻSZYCH DNIACH URODZINY, IMIENINY, JUBILEUSZE, CZY ROCZNICE, życzymy wielu łask Bożych. Wszystkim Wam i Waszym najbliższym życzymy radosnego świętowania obecnych dni świątecznych oraz  Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!