WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

29.01.2017

Ogłoszenia Duszpasterskie - 4 niedziela zwykła 2017


4 NIEDZIELA ZWYKŁA – 29 stycznia 2017

1. Wczoraj odbył się uroczysty ingres abpa Marka Jędraszewskiego do katedry na Wawelu. Polecajmy naszego nowego Arcypasterza w codziennej modlitwie.

2. Zapraszamy na cykliczne Nabożeństwa, które odprawiamy pół godziny przed Mszą świętą wieczorną: w poniedziałek do Miłosierdzia Bożego i w środę na Nowennę do Matki Bożej Nieustającej Pomocy.

3. Z okazji przypadającej w tym tygodniu wizytacji naszej wspólnoty zakonnej przez Wyższych Przełożonych serdecznie zapraszam przedstawicieli wszystkich grup funkcjonujących przy naszej parafii na spotkanie z Prowincjałem w Sali parafialnej w środę po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.00.

4. W tym tygodniu przypadają: pierwszy czwartek, pierwszy piątek i pierwsza sobota miesiąca. Okazja do spowiedzi świętej codziennie przed Mszą świętą, a w czwartek i piątek od godz. 17.00. W pierwszy piątek miesiąca Nabożeństwo wynagradzające Najświętszemu Sercu Pana Jezusa o godz. 17.30, a w sobotę ku czci Niepokalanego Serca Maryi po Mszy świętej porannej.

5. W czwartek 2 lutego przypada święto Ofiarowania Pańskiego, nazywane także świętem Matki Bożej Gromnicznej. W tym dniu odprawimy dodatkową Mszę świętą o godz. 8.00 rano.  Podczas Mszy Świętych poświęcenie gromnic. W Święto Matki Bożej Gromnicznej obchodzimy Dzień Życia Konsekrowanego. Pamiętajmy w modlitwach o wszystkich osobach, które poświęciły się Bogu w zakonach, instytutach życia konsekrowanego. Składka w tym dniu przeznaczona jest na potrzeby zakonów kontemplacyjnych.

6. W piątek 3 lutego wspominamy św. Błażeja, biskupa i męczennika; patrona m.in. od chorób gardła. Z tej okazji, pielęgnując stary zwyczaj sakramentaliów, na Mszy Świętej o godz. 18.00, możliwość przyjęcia błogosławieństwa dwoma skrzyżowanymi  gromnicami i poświęcenie jabłek.

7. W Pierwszy piątek zapraszamy na Liturgię pokutną po Mszy świętej wieczornej.

8. Do chorych udamy się w pierwszą sobotę od godz. 8.00 rano.

9. Dziękujemy przedstawicielom parafian z  ul. Majówny Majówny  od  44- 78 za posprzątanie kościoła w tym tygodniu i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul.  Majówny  od  2- 42 w sobotę rano, z uwagi na piątkowe nabożeństwo pokutne.

10. Odszedł do wieczności nasz Parafianin śp. Marian Boruta, lat 84, z ul. Leśmiana 8. Jego pogrzeb odbędzie się we wtorek 31 stycznia o godz. 13.40 na cmentarzu Batowickim przy ul. Powstańców 48. Wieczny odpoczynek racz mu dać Panie....

11. Rozpoczęły się ferie zimowe w naszym regionie. Odpoczywającym życzymy udanych ferii a wszystkim dobrej Niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!