WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

28.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE ROCZNICA POŚWIĘCENIA WŁASNEGO KOŚCIOŁA 28 października 2018


1. Obchodzimy dzisiaj 10. DZIEŃ SOLIDARNOŚCI Z KOŚCIOŁEM PRZEŚLADOWANYM, pod hasłem: „PAKISTAN – PRZERWAĆ MILCZENIE”.  Przed kościołem możemy złożyć ofiarę do puszek na ten szlachetny cel. Możemy też wysłać sms-a  o treści: RATUJE pod nr 72405.

2. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE do środy włącznie o godz. 18.00.

3. W czwartek 1 listopada obchodzimy UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH. Msze święte wg porządku niedzielnego. O godz. 14.00 na cmentarzu odprawimy PROCESJĘ RÓŻAŃCOWĄ, a po niej MSZĘ ŚWIĘTĄ wypominkową w intencji wszystkich wiernych zmarłych.

4. W dniu 1 LISTOPADA przedstawiciele Rady Parafialnej będą zbierać na cmentarzu DATKI DO PUSZEK NA UTRZYMANIE CMENTARZA. Serdecznie dziękujemy zbierającym za poświęcony czas, a ofiarodawcom za wsparcie i zrozumienie.

5. W piątek 2 listopada przypada WSPOMNIENIE WSZYSTKICH WIERNYCH ZMARŁYCH. MSZE ŚWIĘTE WYPOMINKOWE odprawimy w kościele parafialnym o godz. 8.00 i 18.30  oraz w kaplicy cmentarnej o godz. 14.00. Po Mszy w kaplicy cmentarnej odmówimy Koronkę do Bożego Miłosierdzia za zmarłych.

6. Od piątku 2 listopada przez cały miesiąc listopad będziemy odmawiać RÓŻANIEC WYPOMINKOWY za zmarłych. W dniach, w których będziemy wspominać zmarłych według ulic zamieszkania osób polecających wypominki,  Różaniec  rozpoczynać będziemy nieco wcześniej o godz. 17.50.

7. W DZIEŃ ZADUSZNYCH, w pierwszy piątek miesiąca,  RÓŻANIEC WYPOMINKOWY  odmówimy przed Najświętszym Sakramentem i zakończymy aktem wynagrodzenia Najświętszemu Sercu Jezusowemu.

8. Od 1 do 8 listopada, każdorazowo ODWIEDZAJĄC CMENTARZ I ODMAWIAJĄC MODLITWĘ ZA ZMARŁYCH, MOŻEMY UZYSKAĆ DLA NICH ODPUST ZUPEŁNY, czyli darowanie doczesnej kary za grzechy odpuszczone już co do winy. Dla zyskania odpustu należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię Świętą, wzbudzić akt wyzbycia się jakiegokolwiek przywiązania do grzechu oraz pomodlić się w intencjach papieskich. Nie zaniedbujmy tej pobożnej praktyki – dzięki niej możemy pomóc tym, którzy poprzedzili nas w drodze do Domu Ojca.

9. Na te listopadowe dni modlitwy i zadumy przygotujmy groby naszych bliskich, zatroszczmy się o porządek na cmentarzu. Nade wszystko przygotujmy nasze serca przez Sakrament Pojednania. OKAZJA DO SPOWIEDZI W TYM TYGODNIU codziennie pół godziny przed Mszą świętą.

10. Do CHORYCH udamy się w sobotę od godz. 8.00 rano.

11. PRAC REMONTOWE W KOŚCIELE: zdjęta została konstrukcja z folią, oddzielająca prezbiterium od naw kościoła, dzięki czemu w minionym tygodniu rozpoczęliśmy odprawiać Msze święte i nabożeństwa w nowym  prezbiterium. Uruchomienie  rzutnika multimedialnego  i nagłośnienia wymagało obecności fachowca. Przewody mikrofonowe zostały przelutowane i przeciągnięte w kanałach nowego prezbiterium. Zostały wstawione nowe, dębowe drzwi w wejściach do nawy głównej oraz  do obu naw bocznych. W zakrystiach trwają nadal prace wykończeniowe na ścianach i sufitach.  Taca z przyszłej niedzieli zostanie przeznaczona na prace remontowe w kościele. Z góry serdecznie dziękujemy za życzliwe wsparcie finansowe przeprowadzanych prac w światyni.

12. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM  z ul. PORZECZE I JANTAROWA za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W nowym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. RACZKIEWICZA.

13. Obchodzącym w najbliższych dniach urodziny, imieniny, jubileusze, czy rocznice, życzymy wielu łask Bożych. Wam i Waszym najbliższym życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!  

Różaniec wypominkowy 2018