WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

21.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIX Niedziela Zwykła, 21.10.2018


1. Dzisiejszą NIEDZIELĄ MISYJNĄ  rozpoczynamy tydzień modlitw w intencji misji i misjonarzy.  Dzisiejsza taca zostanie przeznaczona na cele misyjne Kościoła.

2. Zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty po Mszy świętej porannej oraz w niedziele o godz. 17.30.

3. Osoby, które zapisały się na Pielgrzymkę do Ziemi Świętej, bądź chciałyby się jeszcze dopisać, zapraszamy na ważne spotkanie w poniedziałek po Mszy świętej wieczornej ok. godz. 19.15 w auli parafialnej.

4. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy świętej wieczornej.

5. W kalendarzu liturgicznym: jutro wspomnienie św. Jana Pawła II, papieża. Czcicieli świętego Ojca Pio zapraszamy na Różaniec oraz Mszę świętą we wtorek 23 października. Intencje modlitwy za wstawiennictwem św. Ojca Pio będzie można złożyć do specjalnego koszyczka przed nabożeństwem i Mszą świętą.  

6. Podczas XVIII Dnia Papieskiego w ubiegłą niedzielę zebraliśmy do puszek na rzecz uzdolnionej młodzieży z mniej zamożnych rodzin kwotę 966 złotych i 50 groszy. Bóg zapłać!

7. W kościele zostały wyłożone kartki wypominkowe, które  prosimy wypełniać czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI, zaznaczając u góry kartki ulicę i nr domu zamawiającego wypominki. Tak jak w poprzednim roku RÓŻANIEC WYPOMINKOWY ZA ZMARŁYCH będziemy odmawiać według ulic zamieszkania zamawiających wypominki.

8. Zbliża się uroczystość Wszystkich Świętych oraz Dzień Zadusznych. Pamiętając o naszych zmarłych w modlitwie,  zintensyfikujemy z pewnością też prace porządkowe na cmentarzu. Dla naszej wygody w najbliższych dniach zostanie dostawiony na cmentarzu duży kontener na śmieci o pojemności 7 m3  a także  przenośna toaleta.

9. Powoli dobiega końca pierwszy etap przebudowy prezbiterium kościoła. W minionym tygodniu trwały prace tynkarsko - malarskie, elektryczne oraz hydrauliczno-instalacyjne. Otynkowano i pomalowano znaczną część prezbiterium, w zakrystii przygotowano instalację hydrauliczną pod umywalki oraz zmodernizowano sterowanie ogrzewania kościoła instalując nowy panel sterowniczy. W nowym tygodniu będą kontynuowane prace tynkarsko-malarskie w zakrystiach, planowany jest demontaż konstrukcji drewnianej z folią, oddzielającej prezbiterium od kościoła. Planujemy montaż trojga drzwi wejściowych do kościoła jeszcze przed uroczystością Wszystkich Świętych. Zamówione zostały trzy  okna do nawy głównej, na wykonanie i montaż których musimy cierpliwie poczekać. Firma specjalizująca się w oświetleniu kościołów przeprowadziła  darmową próbę oświetlenia prezbiterium kościoła.

10. W dniach od 25 do 28 października odbywać się będą 22 Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie. Nasze Wydawnictwo Serafin jak co roku zaprasza do swojego stoiska  - Nr C 46. Szczególnie zapraszamy w czwartek na spotkanie z p. Małgorzatą Nawrocką autorką książki dla dzieci „Pio. Chłopiec, który wygrał”. W piątek, swój album o ikonach będzie podpisywał br. Marcin Świąder, a o godz. 19.00 w kościele Arka Pana w dolnej kaplicy, otworzy wystawę ikon ze swojego dorobku i poprowadzi spotkanie – serdecznie zapraszamy. Bliższe informacje na plakacie w gablocie oraz na facebooku Wydawnictwa Serafin.

11. Dziękujemy Parafianom  z ul. Insurekcji Kościuszkowskiej i Podkamyk. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Porzecze i Jantarowa.

12. Solenizantom, Jubilatom oraz Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu.