WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

14.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 28 niedziela zwykła, 14.10.2018


1.     Obchodzimy dzisiaj XVIII Dzień Papieski, pod hasłem: „Promieniowanie Ojcostwa”. Przed kościołem możemy wesprzeć zdolną młodzież z niezamożnych rodzin składając ofiarę do specjalnych puszek. Bóg zapłać za ten dar serca!

2.     Taca remontowo- budowlana w poprzednią niedzielę   wyniosła 7929 złotych i 51 groszy. Na konto parafialne na ten cel wpłynęło 250 złotych. Bóg zapłać!

3.     Serdecznie zapraszamy na Nabożeństwa Różańcowe, które  odprawiamy codziennie o godz. 18.00. Jedynie w soboty po Mszy świętej porannej o  godz. 8.30 i w niedziele o 17.30.

4.     We dniach 16 i 17 października w Krakowie odbędą się centralne uroczystości związane z obchodami 40. lecia wyboru św. Jana Pawła II na stolicę Piotrową.  Program na główne obchody we wtorek 16 października:

godz. 15.30 Otwarcie wystawy poświęconej pontyfikatowi św. Jana Pawła II oraz prezentacja znaczka wydanego specjalnie z tej okazji przez Pocztę Polską.

godz. 16.30 Msza Święta w Sanktuarium św. Jana Pawła II na Białych Morzach pod przewodnictwem Nuncjusza Apostolskiego w Polsce Arcybiskupa Salvatore Pennacchio z udziałem Episkopatu Polski i władz państwowych. Kazanie podczas uroczystości wygłosi osobisty Sekretarz Ojca Świętego Jana Pawła II, świadek pontyfikatu, Ksiądz Kardynał Stanisław Dziwisz.

godz. 20.00 Mapping na budynku Arcybiskupów Krakowskich ul. Franciszkańska 3 oraz odsłonięcie odrestaurowanego „Okna Papieskiego”

godz. 20.30 Jubileuszowy koncert artystów scen polskich na płycie Rynku Głównego.

Na powyższe uroczystości ks. Arcybiskup zaprasza każdą parafię. Odpowiedzmy na to zaproszenie naszym uczestnictwem w tych wydarzeniach.

5.     W kościele zostały wyłożone kartki wypominkowe, które  prosimy wypełniać czytelnie DRUKOWANYMI LITERAMI, zaznaczając u góry kartki ulicę i nr domu zamawiającego wypominki. Tak jak w poprzednim roku RÓŻANIEC WYPOMINKOWY ZA ZMARŁYCH będziemy odmawiać według ulic zamieszkania zamawiających wypominki.

6.     Dziękujemy Parafianom  z ul. Powstania Styczniowego za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w najbliższy poniedziałek o godz. 18.30. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Insurekcji Kościuszkowskiej i Podkamyk.

7.     W kalendarzu liturgicznym nowego tygodnia: w czwartek święto św. Łukasza, ewangelisty, patrona Służby zdrowia oraz w sobotę uroczystość św. Jana Kantego, głównego patrona Archidiecezji Krakowskiej.  Dzisiaj przypada Dzień Edukacji Narodowej – święto nauczycieli i wychowawców dzieci i młodzieży. Wszystkim Nauczycielom, Pracownikom Służby Zdrowia,  Solenizantom oraz Jubilatom tego tygodnia życzymy obfitości darów Ducha Świętego. Szczęść Boże!