WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

07.10.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 27 NIEDZIELA ZWYKŁA, 7 PAŹDZIERNIKA 2018


1. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary przeznaczone na remont kościoła.

2. STAN PRAC W KOŚCIELE: W minionym tygodniu wyszlifowana i zagruntowana została ściana absydy, ocieplono i zabezpieczono przed zimnem wybite wnęki okienne, wyjęto boczne drzwi z przedsionka, zastosowano środki grzybobójcze na ścianach, zaizolowano i zamurowano otwór po byłych drzwiach bocznych w przedsionku wejścia głównego do kościoła. Trwały prace w zakrystii na zapleczu  ołtarza – skucia i podmurowania. W nawach bocznych przerobiono wnęki drzwiowe do kościoła pod nowe wyższe o 25 cm drzwi. Kontynuowano prace elektryczno-instalacyjne.

3. Osoby zainteresowane PIELGRZYMKĄ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ zapraszamy na spotkanie dzisiaj o godz. 10 w auli parafialnej.

4. SPOTKANIA DLA MŁODZIEŻY PRZYGOTOWUJĄCEJ SIĘ DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA odbędą się W NAJBLIŻSZY CZWARTEK 11 PAŹDZIERNIKA: klasa VII o  godz. 18.00 w kaplicy domu rekolekcyjnego, klasa VIII o godz. 18.00 w auli parafialnej oraz  klasa III gimnazjum – o godz. 19.00 w auli parafialnej.

5. XVIII DZIEŃ PAPIESKI pod hasłem Promieniowanie ojcostwa obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę, 14 października 2018 roku. Przed kościołem będziemy mogli złożyć ofiary na rzecz Fundacji Dzieło Nowego Tysiąclecia, przeznaczone docelowo dla  uzdolnionej młodzieży z mniej zamożnych rodzin.

6. Serdecznie dziękujemy parafianom z ul. Majówny od nr 2 do 28 (numery parzyste) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W obecnym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła parafian z ul. Powstania Styczniowego.

7. Dzisiaj swoje imieniny obchodzi br. Marek Wolter, wikary naszego domu zakonnego, któremu serdecznie dziękuje za pomoc w prowadzeniu domu zakonnego i posługę duszpasterską w parafii. Bratu Markowi, Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz Wam wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa na co dzień,  a dzisiaj radosnej niedzieli! Szczęść Boże!