WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

30.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 NIEDZIELA ZWYKŁA, 30 września 2018


1. Od poniedziałku pierwszego października ad experimentum ZMIENIAMY GODZINY ODPRAWIANIA MSZY ŚWIĘTYCH W DNI POWSZEDNIE Z GODZINY 19.00 NA GODZ. 18.30. W soboty i niedziele msze będą odprawiane  wg  dotychczasowego porządku.

2. ZAPRASZAMY NA NABOŻEŃSTWA RÓŻAŃCOWE, które będziemy odprawiali od poniedziałku do piątku o godz. 18.00, w soboty po Mszy porannej o godz. 8.30, a w niedzielę o 17.30.

3. SENIORÓW zapraszam na mszę świętą i spotkanie przy kawie i herbacie we wtorek o godz. 9.00 rano.

4. RADĘ PARAFIALNĄ zapraszam na spotkanie we wtorek po Mszy wieczornej.

5. OSOBY ZAINTERESOWANE PIELGRZYMKĄ DO ZIEMI ŚWIĘTEJ oraz te już zapisane na wyjazd zapraszam na spotkanie w przyszłą niedzielę o godz. 10.00 rano.

6. W środę  3 października – w przededniu Uroczystości świętego Franciszka z Asyżu zapraszamy na Nabożeństwo Różańcowe o godz. 18.00 i na uroczystą Mszę świętą o godz. 18.30. Po Mszy świętej odprawimy NABOŻEŃSTWO TRANSITUS - upamiętniające błogosławione przejście św. Franciszka do chwały Nieba. Serdecznie zapraszamy na ten wieczór wszystkich czcicieli Świętego Franciszka z Asyżu.

7. W nadchodzącym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i pierwsza sobota miesiąca. OKAZJA DO SPOWIEDZI dla wszystkich parafian codziennie pół godziny minut przed mszą święta, a w pierwszy czwartek i piątek od godz. 17.30. Dzieci ze Szkoły Podstawowej Sióstr Pijarek będą miały  NABOŻEŃSTWO POKUTNE w piątek o godz. 8.00 rano.

8. KANDYDATÓW DO PRZYJĘCIA SAKRAMENTU BIERZMOWANIA zapraszamy na liturgię pokutną z okazją do spowiedzi świętej w pierwszy piątek miesiąca o godz. 19.00.  

9. Z uwagi na trwające prace remontowo-budowlane w kościele MISJE ŚWIĘTE zaplanowane na miesiąc październik ZOSTAJĄ PRZENIESIONE NA OKRES WIELKIEGO POSTU. Szczegółowy termin MISJI zostanie podany w  późniejszym terminie.

10. DO CHORYCH udamy się w przyszłą sobotę od godz. 8.00 rano.

11. W przyszłą niedzielę ZMIANA TAJEMNIC RÓŻAŃCOWYCH na Mszy świętej o godz. 9.00 rano.

12. TACA Z PRZYSZŁEJ NIEDZIELI zostanie przeznaczona na potrzeby remontowo – budowlane kościoła parafialnego.

13. DZIĘKUJEMY PARAFIANOM z ul. Majówny od nr 60 do 32 (numery parzyste) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W nowo rozpoczętym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy parafian z ul. Majówny od nr 28 do 2 (numery parzyste)

14. W kalendarzu liturgicznym w tym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 1 X - Wspomnienie św. Teresy od Dzieciątka Jezus, dziewicy i doktor kościoła, we wtorek 2 X - Wspomnienie św. Aniołów Stróżów, w czwartek 4 X - Uroczystość św. Franciszka z Asyżu, diakona, założyciela Trzech Zakonów, w piątek 5 X – Wspomnienie świętej Faustyny Kowalskiej, dziewicy oraz w sobotę wspomnienie bł. Innocentego  z Berzo, prezbitera z Zakonu Kapucynów.

15. Jubilatom i Solenizantom oraz Wam wszystkim życzymy wielu darów Bożych w nowym tygodniu. Szczęść Boże!