WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

23.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 25 Niedziela zwykła, 23 września 2018 , 50 rocznica śmierci św. Ojca Pio


1. Dzisiaj przypada 50 rocznica śmierci św. Ojca Pio, wielkiego mistyka, męża modlitwy i cierpienia, zatroskanego o chorych i ubogich. Wierzymy w jego skuteczne wstawiennictwo za nami u Pana Boga. Święty Ojcze Pio módl się za nami!

2. Z kalendarza liturgicznego: w czwartek przypada wspomnienie świętego Wincentego a Paulo, w piątek świętego Wacława, a w sobotę święto Archaniołów Michała, Gabriela i  Rafała.

3. Przypominamy, że od 1 października b.r. ad experimentum ujednolicamy  godziny odprawiania Mszy świętych i nabożeństw w naszym kościele w dni powszednie od poniedziałku do piątku o stałej porze przez cały rok, bez zmieniania ich w czasie letnim lub zimowym. Msze święte przez cały rok od poniedziałku do piątku będziemy odprawiać  o godz. 18.30, a nabożeństwa o godz. 18.00. W soboty,  w niedziele i w uroczystości porządek odprawiania Mszy świętych i nabożeństw pozostanie taki jak dotychczas.

4. Drodzy Parafianie oraz przyjaciele naszej świątyni.  Serdecznie dziękuję Wam za życzliwą współpracę przy pracach remontowych w kościele. Zakończyliśmy zasadniczy etap przebudowy prezbiterium. Rozpoczynamy prace nad wykonaniem 3 otworów okiennych w nawie głównej kościoła oraz wykonaniem pięciorgu drzwi w kościele. Koszt 5 drzwi, 3 okien oraz prac wykończeniowych murarsko malarskich w zakrystii i w prezbiterium wyniesie ponad 100 000 złotych, z czego w tej chwili posiadamy ok. połowy środków. Proszę Was serdecznie o wsparcie modlitewne i materialne w granicach Waszych możliwości, abyśmy mogli kontynuować rozpoczęte prace remontowo-budowlane w kościele. W kancelarii mogę udzielić bardziej szczegółowych informacji dotyczących konkretnego wsparcia każdego ze wspomnianych projektów i  prac.

5. Dziękujemy Parafianom z ul.  Majówny od nr 88 do 62 (numery parzyste) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy Parafian z ul. Majówny od nr 60 do 32 (numery parzyste).

6. Solenizantom i  Jubilatom tego tygodnia oraz Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na co dzień. Szczęść Boże!