WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

16.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 24 Niedziela zwykła, 16 września 2018


1. Młodzież z klasy VII i VIII  Szkoły Podstawowej oraz  III klasy Gimnazjum zapraszamy jutro,  w poniedziałek 17 września, na Mszę świętą o godz. 19.00, którą rozpoczniemy nowy rok formacyjny do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania. W czasie tej Eucharystii zostaną przyjęci do grona aspirantów i ministrantów chłopcy pragnący służyć przy ołtarzu w naszej Parafii w ramach Liturgicznej Służby Ołtarza.

2. Z kalendarza liturgicznego: w poniedziałek obchodzimy święto Stygmatów świętego Ojca Franciszka, we wtorek świętego  Stanisława Kostki, patrona młodzieży, w piątek święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty, a w przyszłą niedzielę przypada 50 rocznica śmierci  świętego ojca Pio z Pietrelciny.

3. W imieniu Zarządu Grupy Modlitwy świętego Ojca Pio przy naszej Parafii  serdecznie zapraszamy Czcicieli świętego Ojca Pio, członków Grupy Modlitwy Ojca Pio przy naszej Parafii oraz wszystkich chętnych parafian i nie tylko na WIECZORNE CZUWANIE ZE ŚWIĘTYM OJCEM PIO W SOBOTĘ 22 WRZEŚNIA W GODZINACH  OD 20.00 DO 22.00. Ten wieczór przypada w wigilię 50 rocznicy śmierci Świętego Stygmatyka oraz w roku 100-lecia otrzymania przez Niego stygmatów. Od godz. 20.00 do 21.00 zapraszamy na Katechezę wprowadzającą, Różaniec oraz Apel Jasnogórski. Po Apelu Jasnogórskim, zaraz po godz. 21.00 zapraszamy na Mszę Świętą, którą zakończymy  błogosławieństwem oraz ucałowaniem relikwii świętego Ojca Pio.  Intencje modlitewne, w których będziemy się modlić podczas Eucharystii będzie można złożyć do koszyczka w trakcie czuwania.

4. Już dzisiaj informujemy, że od 1 października b.r. planujemy ad experimentum ujednolicić  godziny odprawiania Mszy świętych i nabożeństw w naszym kościele w dni powszednie od poniedziałku do piątku o stałej porze przez cały rok, bez zmieniania ich w czasie letnim lub zimowym. Msze święte przez cały rok od poniedziałku do piątku byłyby o godz. 18.30, a nabożeństwa o godz. 18.00. W soboty oraz w niedziele i w uroczystości porządek odprawiania Mszy świętych i nabożeństw pozostanie taki jak dotychczas.

5. Dobiega końca pierwszy etap przebudowy prezbiterium kościoła, w czasie którego – zgodnie z zawartą umową - wykonano w stanie surowym zasadnicze wyburzenia i przebudowy: zbudowano trzy stopnie nowego prezbiterium, wykuto otwory drzwiowe w nawach bocznych oraz zbudowano ścianę i kopułę nowej absydy. Obecnie przejdziemy do etapu koniecznych domurowań, wylewek i wykańczania ścian, podłóg i sufitów w zakrystii oraz w prezbiterium. Przewidujemy także wstawienie trzech okien w nawie głównej kościoła, a także montaż pięciorga drzwi; chodzi o troje solidnych drzwi wejściowych do kościoła oraz dwoje drzwi z kościoła do zakrystii. Choć na wykonanie  zamówionych drzwi i okien poczekamy, to otwory okienne zostaną wykonane wcześniej i zostaną odpowiednio zabezpieczone. Unikniemy w ten sposób kolejnego etapu brudnych prac w kościele.

6. Dziękujemy parafianom z ul.  Majówny od nr 1 do 37 (numery nieparzyste) za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W tym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy Parafian z ul. Majówny od nr 88 do 62 (numery parzyste).

7. W najbliższy piątek 21 września swoje imieniny będzie obchodził brat Mateusz Magiera, który, obok wielu zadań zleconych mu przez Ministra Prowincjalnego, w naszej parafii pełni z oddaniem misję opiekuna Liturgicznej Służby Ołtarza. Bratu Mateuszowi, Solenizantom i  Jubilatom tego tygodnia oraz Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli oraz Bożego błogosławieństwa na co dzień. Szczęść Boże !