WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

07.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXIII Niedziela zwykła, 9  września  2018


1. W kalendarzu liturgicznym rozpoczynającego się tygodnia będziemy obchodzić: w czwartek 13 września wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła,  w piątek 14 września Święto Podwyższenia Krzyża Świętego, a w sobotę 15 września – wspomnienie NMP Bolesnej.

2. Pierwsza powakacyjna zbiórka całej Liturgicznej Służby Ołtarza naszej Parafii odbędzie się w najbliższy poniedziałek 10 września 2018, o godzinie 17.00 w salkach parafialnych.

3. Informujemy, że składka na cele remontowe kościoła w poprzednią niedzielę wyniosła 4762 złotych. Na konto parafialne na ten cel wpłynęło 250 złotych. Bóg zapłać!

4. Już dziś Informujemy z tygodniowym wyprzedzeniem, że młodzież z klasy VII i VIII Szkoły Podstawowej oraz  III klasy gimnazjum rozpocznie nowy rok formacyjny do przyjęcia Sakramentu Bierzmowania w naszej Parafii w poniedziałek 17 września.  W tym dniu wszystkie te klasy zapraszamy na Eucharystię o godz. 19.00. Tego dnia rozpoczniemy też rok formacyjny Liturgicznej Służby Ołtarza oraz dziewczęcej Służby Liturgicznej w naszej Parafii.

5. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie serdecznie zaprasza na XXVI Pielgrzymkę Rodzin Archidiecezji Krakowskiej do kalwarii Zebrzydowskiej, która odbędzie się w przyszłą niedzielę 16 września. Pielgrzymka tradycyjnie rozpocznie się Drogą Krzyżową  przy stacji „U Piłata” o godz. 9.00. następnie o godz. 11.00 metropolita Krakowski , ks. Arcybiskup Marek Jędraszewski , odprawi Mszę świętą, podczas której zgromadzeni małżonkowie odnowią swoje przyrzeczenia małżeńskie.

6. Serdecznie dziękujemy Parafianom  z ulicy Korzeniaka od nr 41 do końca ulicy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Msza święta w ich intencji w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ul. Majówny od nr 1 do 39.

7. Solenizantom i Jubilatom oraz Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!