WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

02.09.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XXII Niedziela zwykła, 2 września 2018


1. Msze święte na rozpoczęcie roku szkolnego dla Szkoły Sióstr Pijarek odprawimy w poniedziałek 3 września o godz. 9.00 rano, a dla szkoły Scherzo w czwartek 6 września o godz.  8.45.

2. Okazja do spowiedzi świętej  dla młodzieży i dorosłych w pierwszy czwartek i piątek miesiąca pół godziny przed Mszą świętą wieczorną. Dzieci ze szkoły podstawowej będą miały spowiedź i  komunię świętą w pierwszy piątek miesiąca o godz. 8 rano.

3. W sobotę 8 września przypada Święto Narodzenia NMP, zwane popularnie świętem Matki Bożej Siewnej.

4. Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na cele remontowe naszego kościoła. W minionym tygodniu została wylana kopuła absydy oraz pierwszy stopień poszerzonego prezbiterium. Rusztowanie podtrzymujące absydę pozostanie jeszcze ok. 2 tygodni. Gdy chodzi o posadzkę: wysokość posadzki w zakrystii była o jeden stopień  wyższa w stosunku do posadzki kościoła. Obecnie pierwszy stopień prezbiterium, rozciągający się na szerokość od okna do okna jest na tej samej wysokości, co posadzka zakrystii. W dalszym toku prac zostaną wykonane kolejne dwa łukowe stopnie prezbiterium, a następnie prace przeniosą się do wnęki półokrągłej ściany prezbiterium. Ponadto zostało zamówionych pięcioro drzwi: dwoje drzwi łączących zakrystię z prezbiterium i troje drzwi wejściowych do kościoła, spełniających wymogi straży pożarnej oraz konserwatora zabytków. Serdecznie dziękuję Panu Adamowi Barankowi i jego firmie za wykonanie prac związanych z podniesieniem kaloryferów w prezbiterium oraz firmie Pana Karola Korzeniaka za przeniesienie licznika prądu z zakrystii do skrzynki na zewnętrznej ścianie kościoła. Zakończenie  pierwszego etapu przebudowy prezbiterium w stanie surowym jest zaplanowane na koniec września. Po tym okresie będą trwały prace wykończeniowe w kościele.

5. Jeszcze raz serdecznie dziękujemy parafianom oraz wszystkim przybywającym do naszego kościoła za aktywne włączenie się w przygotowanie i przebieg Odpustu Parafialnego oraz Festynu Rodzinnego, przygotowanego we współpracy z Radą Dzielnicy VII. Dziękujemy naszym radnym dzielnicowym i miejskim. Gorące podziękowania kierujemy do wszystkich zaangażowanych w przygotowanie i przebieg uroczystej Eucharystii. Dziękujemy za piękną Liturgię, piękny wystrój kościoła i misteryjnie wykonany wieniec dożynkowy. Dziękujemy za piękną oprawę muzyczną. Starostom Dożynkowym dziękujemy za dary ołtarza. Szczególne podziękowanie kieruję do brata Wojciecha, zakrystiana i pani Danuty Leśniak. Dziękujemy tym, którzy upiekli i ofiarowali  ciasto. Honorowym Krwiodawcom dziękujemy za oddaną krew. Sekretariatowi Misyjnemu i Fundacji „Kapucyni i Misje” dziękujemy za serwowaną kawę. Wszystkim za wszystko niech zapłaci Pan Bóg i święty nasz Ojciec Franciszek!

6. Podczas odpustu i festynu pozyskaliśmy środki na cele remontowe kościoła: z upieczonego ciasta – 4140 złotych,  a ze sprzedaży lodów 500 złotych. Bóg zapłać!

7. Radę Parafialną zapraszam na spotkanie we wtorek 4 września po Mszy świętej wieczornej.

8. Serdecznie dziękujemy Parafianom z ul. Korzeniaka od nr 1 do 39 za posprzątanie kościoła i  złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W obecnym tygodniu o posprzątanie kościoła prosimy parafian z ulicy Korzeniaka od nr 41 do końca.

9. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia i Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!