WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

26.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 26 sierpnia 2018 UROCZYSTOŚĆ ODPUSTOWA NMP CZĘSTOCHOWSKIEJ I DZIĘKCZYNIENIE ZA PLONY W 80 ROKU ISTNIENIA PARAFII


1. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek wspomnienie św. Moniki, matki św. Augustyna, we wtorek 28 sierpnia – wspomnienie św. Augustyna, biskupa i doktora Kościoła oraz w środę 29  sierpnia – wspomnienie męczeństwa św. Jana Chrzciciela.  

2. Dzisiejsza Uroczystość Odpustowa przypada w 80 roku istnienia naszej parafii. Ma ona jednocześnie charakter dziękczynienia za tegoroczne plony. Jej kulminacją będzie Suma odpustowa  z procesją o godz. 11.00. Okolicznościowe kazania głosi dzisiaj br. Robert Kozłowski, były proboszcz olszanicki. Serdecznie witamy wszystkich przybyłych na świętowanie dzisiejszej uroczystości, w sposób szczególny witamy poprzednich proboszczów,  duszpasterzy oraz osoby duchowne pochodzące z Olszanicy,

3. W jubileuszowym roku 80-lecia istnienia parafii, w roku 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości nasza świątynia zostaje ubogacona niecodziennym darem jakim jest wierna kopia ikony Matki Bożej z Jasnej Góry. Ikona została wykonana przez artystę malarza Pana Pawła Wasika, który malował między innymi dla św. Jana Pawła II, Benedykta XVI, Prezydentów Litwy, Ukrainy, Czech i Niemiec. Obrazy jego znajdują się w zbiorach Jasnej Góry oraz w sanktuariach, kościołach i wśród wiernych w ponad 80 państwach. Serdecznie dziękuję rodzinie z naszej parafii, która pragnie zachować anonimowość, za przekazany dar serca na zakup obrazu. Obraz zostanie poświęcony dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00. Zawiśnie później w głównym ołtarzu w czasie renowacji obrazu olszanickiego Matki Bożej. Po tym okresie znajdziemy godne miejsce dla obu obrazów w naszej świątyni.

4. Z okazji Odpustu dzisiaj  przed kościołem po Mszach świętych o godz. 7.00,  9.00 i 11.00 zapraszamy na kawę z ciastkiem. Bardzo dziękujemy Parafianom i ludziom dobrej woli, którzy upiekli i dostarczyli dzisiejsze słodkości. Obok ciasta dostarczonego przez parafian i ludzi dobrej woli w sprzedaży będą także przygotowane specjalnie na dzisiejsze święto „mieszanki ciastek odpustowych”. Dochód z akcji zostanie przeznaczony na trwające prace remontowe w kościele. Zatrzymajmy się na chwilę, by porozmawiać i radować się dzisiejszym świętem.

5. Parafialny Klub „Krwinka” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zaprasza do oddawania krwi  dzisiaj  od godziny 9.00 do 14.00 w sali parafialnej.

6. Zapraszamy do aktywnego  udziału Rodzinnym  Festynie  Dożynkowym, przygotowanym we współpracy  z Radą naszej Dzielnicy dzisiaj od  godz. 16.00 na terenach zielonych między szkołą Sióstr Pijarek a miejskim boiskiem sportowym. Będzie  wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych..

7. Serdecznie dziękujemy Parafianom z ul. Amazonek, którzy posprzątali kościół  i złożyli ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek. W nadchodzącym  tygodniu do sprzątania kościoła w piątek zapraszamy parafian z ul. Korzeniaka od  nr1 do 39.

8. Wszystkim Wam życzymy radosnej niedzieli i Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu. Szczęść Boże!