WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

19.08.2018

Ogłoszenia duszpasterskie XX Niedziela zwykła, 19 sierpnia 2018


1. Trwają prace remontowo-budowlane  w kościele. W minionym tygodniu precyzyjnie przeprowadzono dość skomplikowaną operację wylania betonowej ściany głównej prezbiterium, a w nawach bocznych wykonano kolejne dwa sklepienia łukowe. Przed nami prace zwiazane z dokończeniem ściany głównej, a potem z przebudową schodów prezbiterium.

2. W nadchodzącym tygodniu obchodzimy: w poniedziałek 20  sierpnia – wspomnienie św. Piusa X, papieża,  we wtorek 21 sierpnia – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Królowej;  w piątek 24 sierpnia – Święto św. Bartłomieja, Apostoła i w sobotę wspomnienie św. Ludwika IX, króla, patrona III Zakonu.

3. Czcicieli świętego Ojca Pio zapraszamy na Mszę świętą w czwartek 23 sierpnia o godz. 19.00 w kaplicy domu zakonnego

4. W przyszłą sobotę 25 sierpnia odprawimy dwie Msze święte: o godz. 8.00 rano i  o godz. 18.00 - na cmentarzu - Mszę świętą za zmarłych parafian.

5. Uroczystość odpustową, w naszej parafii, będziemy przeżywać w niedzielę  26 sierpnia. Będzie miała ona jednocześnie charakter dziękczynienia za tegoroczne plony. Jej kulminacją będzie Suma odpustowa  z procesją o godz. 11.00.  Gorąco zapraszamy parafian do ubrania w tym dniu strojów regionalnych. Rodziców prosimy o przygotowanie dziewczynek do sypania kwiatów i chłopców do dzwonienia dzwonkami. Dzieci pierwszokomunijne zapraszam do ubrania się w stroje komunijne. Prosimy przygotować feretrony i sztandary.

6. Z okazji Odpustu w przyszłą niedzielę przed kościołem po Mszach świętych o godz. 7.00, 9.00 i 11.00 będzie można wypić dobrą kawę, której mogłoby towarzyszyć ciastko o ile je upieczemy.  Zapraszamy zatem osoby chętne  do upieczenia ciasta lub ciastek, którymi osłodziłybyśmy chwilę zatrzymania się przed kościołem, aby  porozmawiać i cieszyć się świętem naszej wspólnoty parafialnej. Przed kosciołem będzie można złożyć datki na remont kościoła. Cały dochód z akcji zostanie przeznaczony na trwające prace remontowe w kościele. Ciastka lub ciasto najlepiej już pokrojone na porcje prosimy przynosić do kancelarii parafialnej w sobotę 26 sierpnia od godz. 16.00 do 17.00.

7. Parafialny Klub „Krwinka” we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa w Krakowie zaprasza do oddawania krwi w przyszłą niedzielę od godziny 9.00 do 14.00 w sali parafialnej.

8. Rodzinny Festyn Dożynkowy, we współpracy z Radą naszej Dzielnicy, odbędzie się  w przyszłą niedzielę od godz. 16.00 na terenach zielonych między szkołą Sióstr Pijarek a miejskim boiskiem sportowym. Będzie  wiele atrakcji dla dzieci, młodzieży i dorosłych. Szczegóły na plakatach. Osoby pragnące  pomóc w przebiegu Festynu zapraszamy na spotkanie organizacyjne we wtorek 21 sierpnia - po Mszy wieczornej – na salkę parafialną.

9. Rada dzielnicy VII , Stowarzyszenie Mieszkańców Olszanicy, zaprasza mieszkańców osiedla Olszanica, Bory i Zakamycze na zebranie, które odbędzie się w ŚRODĘ, 22 sierpnia 2018 roku o godzinie 19.00 w Szkole Sióstr Pijarek ul.  Grzegorza Korzeniaka 18, wejście od strony parkingu i placu zabaw. Poruszone zostaną wnioski  mieszkańców do nowo powstającego studium oraz zostanie przedstawiona propozycja zmian na mapach do obszarów proponowanych jako tereny zielone na naszym osiedlu.  Będzie można otrzymać formularze z deklaracją przyłączenia osób nie posiadających wody i kanalizacji do powstającej nowej nitki  mediów. Zachęcamy do licznego przybycia wszystkich mieszkańców.

10. Dziękujemy Braciom z zakrystii oraz przedstawicielom rodziny Państwa młodych za posprzatanie kościoła. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu do sprzątania kościoła w piątek po Mszy wieczornej zapraszamy parafian z ul. Amazonek.