INTENCJE MSZALNE

11.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XIX NIEDZIELA ZWYKŁA, 12 SIERPNIA 2018


1. W świątyni trwają aktualnie prace budowlane i stolarskie związane z  wybudowaniem ściany głównej nowej absydy.

2. Dziękujemy za ofiary przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele. Informujemy, że taca remontowo-budowlana w poprzednią niedzielę wyniosła 4850 zł,  a na konto wpłynęło na ten cel 280 złotych. Bóg zapłać za każdy dar serca.

3. Z kalendarza liturgicznego:

·  Jutro święto Najświętszej Maryi Panny Kalwaryjskiej.

·  We wtorek wspominamy św. Maksymiliana Marię Kolbego, prezbitera i męczennika. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich więźniach i pomordowanych w Auschwitz i w innych obozach zagłady.

·  W środę 15 sierpnia – Uroczystość Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny. Jest to święto zobowiązujące wierzących do uczestnictwa we Mszy Św., w tradycji zwane także świętem Matki Bożej Zielnej. To także dzień świąteczny dla Wojska Polskiego, upamiętniający Bitwę Warszawską z 1920 roku, zwaną „cudem nad Wisłą”. Msze święte odprawimy w kościele według porządku niedzielnego.

· W piątek przypada święto św. Jacka Odrowąża, pierwszego polskiego dominikanina, jednego z patronów archidiecezji krakowskiej.

4. Dziękujemy przedstawicielom rodzin z ulicy Na Borach, Cholerzyn i Amazonek od nr 1 do 7 za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła w piątek po Mszy świętej wieczornej rodzinę Państwa Młodych.

5. Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień, a udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku.