WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

06.08.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA, 5 SIERPNIA 2018


1.     Dziękujemy za dzisiejsze ofiary na tacę, przeznaczone na prace remontowe w naszym kościele.

2.     W świątyni trwają aktualnie prace budowlane i stolarskie związane z wybudowaniem ściany głównej nowej absydy. Po analizie istniejącej dokumentacji oraz w efekcie niezbędnych badań geologicznych gruntu w prezbiterium, upewniliśmy się co do sposobu wykonania podłoża nowej ściany absydy. W minionym tygodniu trwały wykopy i prace przygotowawcze do zbudowania solidnego fundamentu pod tę ścianę. Ponadto wykuto otwory drzwiowe pod przyszły korytarz, który połączy obie zakrystie za ołtarzem głównym. W nawach bocznych wykonano jak dotąd 4 sklepienia łukowe, by upiększyć i optycznie włączyć obie nawy w bryłę kościoła. Zostaną wykonane jeszcze dwa łuki. Firma Pana Adama Baranka uporządkowała kwestie hydrauliczne w zakrystiach, przygotowując miejsca pod  przyszłe umywalki. Inna kwestia to Obraz Matki Bożej, który  zostanie poddany renowacji konserwatorskiej. W obrazie stwierdzono aktywną obecność robaków. Prace konserwatorskie nad nim potrwają przynajmniej do grudnia b.r. Tego wyzwania podejmie się Pani konserwator zabytków pochodząca z naszej parafii.

3.     Jutro, tradycyjnie ze Wzgórza Wawelskiego, po Mszy Świętej sprawowanej przez Księdza Arcybiskupa o godz. 7.00, wyruszy XXXVIII Piesza Pielgrzymka na Jasną Górę. Pamiętajmy w modlitwie o pielgrzymach.

4.     Z kalendarza Liturgicznego tego tygodnia:

·         w poniedziałek święto Przemienienia Pańskiego

·         w środę wspomnienie św. Dominika, założyciela Zakonu Kaznodziejskiego, dominikanów

·         w czwartek święto św. Teresy Benedykty od Krzyża dziewicy i męczennicy, patronki Europy.

·         w piątek święto św. Wawrzyńca, diakona i męczennika, żyjącego w III w.

·         w sobotę wspominamy św. Klarę, która przyjęła habit zakonny z rąk św. Franciszka i założyła pierwszy żeński klasztor według jego reguły.

5.     Dziękujemy przedstawicielom rodzin z ulicy Nad Źródłem, Pod Szańcami i Głogowiec. za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy porannej parafian z ul. Na Borach, Cholerzyn i Amazonek od nr 1 do 7. 

6.     Wszystkim modlącym się w naszym kościele życzymy Bożego błogosławieństwa na nowy tydzień, a udającym się na urlop życzymy dobrego i bezpiecznego odpoczynku.