WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

29.07.2018

Ogłoszenia duszpasterskie XVII Niedziela zwykła, 29 lipca 2018


1. Wczoraj 28 lipca minęła 75 rocznica pacyfikacji Olszanicy. Zapraszamy do osobistego, modlitewnego nawiedzenia kaplicy wdzięczności. Po Mszy świętej o godz. 11.00 zgromadzimy się na okolicznościowej modlitwie dziękczynnej.

2. Dzisiaj po Mszach świętych błogosławimy pojazdy  z racji minionego w środę 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców.

3. Dochód z akcji misyjnej w poprzednią niedzielę wyniósł 5065 zł. Kwotę tę przekazaliśmy na potrzeby misji w Afryce. Bóg zapłać wszystkim Wam za hojne zaangażowanie i serdeczną współpracę.

4. Kolejne spotkanie organizacyjne przed Odpustem Parafialnym i Festynem odbędzie się we wtorek po Mszy wieczornej w sali parafialnej. Zapraszamy Radę Parafialną, przedstawicieli grup parafialnych oraz chętnych do włączenia się w to dzieło.

5. W środę rozpoczyna się sierpień miesiąc trzeźwości. Naszą modlitwą ogarniajmy wszystkich uzależnionych i ich rodziny.

6. W czwartek 2 sierpnia nawiedzając kaplicę naszego Domu Zakonnego  można uzyskać odpust zupełny „Porcjunkuli” pod zwykłymi warunkami, czyli należy być w stanie łaski uświęcającej, przyjąć Komunię św. i odmówić modlitwę w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego.

7. Chorych parafian odwiedzimy w sobotę od godz. 8.00 rano.

8. W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 9.00 zapraszamy na zmianę Tajemnic Różańcowych.

9. W minionym tygodniu, rozpoczęto w kościele zaplanowane prace budowlane, niezbędne do postawienia nowej ściany w prezbiterium. Rozpoczęto wykopy w prezbiterium, przeprowadzono badania geologiczne gruntu oraz  wykuto wnęki drzwiowe w nawach bocznych. W zakrystii zamontowano nową, profesjonalną szafę pod sprzęt multimedialny i nagłośnienie.

10. Z uwagi na rozpoczęte prace budowlane w kościele Msze święte w dni powszednie odprawiamy w dolnej kaplicy domu zakonnego. Spowiedź odbywa się w konfesjonale w kościele. Odpowiednie oznakowanie ułatwia dotarcie do miejsca modlitwy. W okresie budowy nie będziemy odprawiać nabożeństw i adoracji.  Zapraszamy do dolnej kaplicy domu zakonnego od poniedziałku do piątku włącznie na Msze święte o godz. 19.00, a w soboty o godz. 8.00 rano. W niedziele Msze święte będziemy odprawiać w kościele..

11. Dziękujemy przedstawicielom rodzin z ul. Kosmowskiej za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy porannej parafian z ul. Nad Źródłem, Pod Szańcami i Głogowiec.  

12. Jutro swoje imieniny obchodzi nasz współbrat Piotr Kowalski, a w sobotę 4 sierpnia nasz senior o. Dominik Orczykowski. Naszym współbraciom życzymy daru zdrowia i Bożego błogosławieństwa na co dzień.

13. Solenizantom, Jubilatom i Wam wszystkim życzymy radosnej niedzieli.  Szczęść Boże!