WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

22.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 22 LIPCA 2018 16 NIEDZIELA ZWYKŁA


1.      Dzisiaj  w naszej parafii przeżywamy NIEDZIELĘ MISYJNĄ, KTÓREJ CELEM JEST WSPARCIE MISJI KAPUCYŃSKICH W AFRYCE. Dziękujemy bratu Piotrowi Michalikowi, misjonarzowi z Afryki,  za skierowane do nas słowo umocnienia w wierze.

2.      W zaimprowizowanej kawiarni przed kościołem można napić się dobrej kawy kardynała Massaja, a także zjeść pyszne ciasto upieczone w tym celu przez parafian. I kawę, i ciasto zakupione przy stoisku potraktujmy jako nasze cegiełki wsparcia dla tej akcji. Obok tego będzie można zakupić różnego rodzaju  gadżety afrykańskie. Cały dochód z niedzieli misyjnej zostanie przeznaczony na potrzeby kapucyńskich Misji w Afryce. Zapraszamy serdecznie do hojnego włączenia się w tę szlachetną akcję.

3.      PAŃSTWO SIENICCY, nasi parafianie, będą świętować NIECODZIENNY JUBILEUSZ 70-LECIA SAKRAMENTALNEGO MAŁŻEŃSTWA dzisiaj na Mszy świętej o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

4.      Z uwagi na rozpoczęte prace budowlane w kościele Msze święte w dni powszednie odprawiamy w dolnej kaplicy domu zakonnego. Spowiedź w dni powszednie odbywa się w konfesjonale w kościele.  Odpowiednie oznakowanie ułatwia dotarcie do miejsca modlitwy. W minionym tygodniu, jak widać, wydzielono w kościele strefę prac budowlanych związanych z przebudową prezbiterium. Od jutra ruszą prace wyburzeniowe. W okresie budowy nie będziemy odprawiać nabożeństw przed Mszami świętymi. W czwartki nie będzie też adoracji. Zakończenie pierwszego etapu przebudowy prezbiterium planujemy na 30 września. Potem będziemy kontynuować prace wykończeniowe. Zapraszamy do dolnej kaplicy domu zakonnego od poniedziałku do piątku włącznie na Msze święte o godz. 19.00, a w soboty o godz. 8.00 rano. W niedziele Msze święte będziemy odprawiać w kościele.

5.      Spotkanie organizacyjne przed Odpustem Parafialnym i Festynem odbędzie się we wtorek po Mszy wieczornej w sali parafialnej. Zapraszamy Radę Parafialną, przedstawicieli grup parafialnych oraz chętnych do włączenia się w to dzieło.

6.      Osoby zapisane na wyjazd wakacyjny do Skomielnej Czarnej zapraszamy na spotkanie organizacyjne w czwartek po Mszy wieczornej.

7.      Dziękujemy przedstawicielom rodzin z ul. Jagiełka, Wyżgi i Rzepichy za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty.  Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła w sobotę po Mszy porannej parafian z ul. Kosmowskiej.

8.      W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek Święto św. Brygidy, zakonnicy, patronki Europy, w środę Święto św. Jakuba, Apostoła oraz w czwartek wspomnienie św. Joachima i Anny, rodziców NMP.  W tym dniu swoje imieniny obchodzi nasz współbrat br. Joachim Bernacki, któremu życzymy Bożego błogosławieństwa.

9.      błogosławieństwo pojazdów  z racji przypadającego w środę 25 lipca wspomnienia św. Krzysztofa, patrona kierowców, odbędzie się w środę po Mszy wieczornej a także w przyszłą niedzielę po Mszach świętych.

10. Solenizantom oraz Wam wszystkim  życzymy radosnej Niedzieli! A wypoczywającym na wakacjach bezpiecznego wypoczynku.  Szczęść Boże!