WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

14.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE, 15 LIPCA 2018 15 NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Za tydzień w niedzielę 22 lipca przeżyjemy w naszej parafii NIEDZIELĘ MISYJNĄ, KTÓREJ CELEM BĘDZIE WSPARCIE MISJI KAPUCYŃSKICH W AFRYCE. Okazją dla tego wydarzenia będzie obecność Brata Misjonarza, który skieruje do nas słowo umocnienia w wierze.

2. W związku z NIEDZIELĄ MISYJNĄ zapraszamy Parafian i ludzi dobrej woli do upieczenia ciasta i ofiarowania go na stoisko przed kościołem, gdzie we współpracy z Sekretariatem  Misyjnym i Fundacją „Kapucyni i Misje” będziemy je oferować razem z  kawą Kardynała Massaja. Cały dochód z Akcji zostanie przeznaczony na potrzeby Misji w Afryce.  Pokrojone ciasto będzie można przynieść już w sobotę wieczorem do auli parafialnej w godzinach od 19.00 do 20.00.

3. PAŃSTWO SIENICCY, nasi parafianie, będą świętować NIECODZIENNY JUBILEUSZ 70-LECIA SAKRAMENTALNEGO MAŁŻEŃSTWA w przyszłą niedzielę na Mszy świętej o godz. 11.00. Serdecznie zapraszamy na tę uroczystość.

4. Od poniedziałku 16 lipca Msze święte w dni powszednie będziemy odprawiać w dolnej kaplicy domu zakonnego. Odpowiednie oznakowanie ułatwi nam dotarcie do miejsca modlitwy. Rozpoczynamy prace budowlano-remontowe związane z przebudową prezbiterium w kościele, które potrwają do 30 września b.r. W okresie budowy nie będziemy odprawiać nabożeństw przed Mszami świętymi. W czwartki nie będzie też adoracji. Zapraszamy do dolnej kaplicy domu zakonnego od poniedziałku do piątku włącznie na Msze święte o godz. 19.00, a w soboty o godz. 8.00 rano. Na niedziele planujemy Msze święte w kościele.

5. Od poniedziałku 16 lipca do piątku 20 lipca trwa w Wołczynie koło Kluczborka 24. Spotkanie Młodych, w które zaangażowanych jest wielu braci z naszej wspólnoty zakonnej. W modlitwie pamiętajmy o uczestnikach i organizatorach tego wydarzenia.

6. Dziękujemy rodzinom Państwa Młodych oraz im samym za posprzątanie kościoła i ozdobienie go kwiatami. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00.  W nadchodzącym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła parafian z ul. Jagiełka,  Wyżgi i Rzepichy w sobotę. Godziny do ustalenia z bratem zakrystianem

7. W kalendarzu liturgicznym nadchodzącego tygodnia obchodzimy: w poniedziałek 16 lipca Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny z Góry Karmel, , w środę św. Szymona z Lipnicy oraz w sobotę święto świętego Wawrzyńca z Brindisi.

8. Solenizantom oraz Wam wszystkim Wam życzymy radosnej Niedzieli! A wypoczywającym na wakacjach bezpiecznego wypoczynku.  Szczęść Boże!