WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

08.07.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE 8 LIPCA 2018 R. XIV NIEDZIELA ZWYKŁA


1. Dziękujemy za ofiary na prace budowlano-remontowe w kościele. Taca z pierwszej niedzieli miesiąca wyniosła  5158 złotych. Bóg zapłać! Termin rozpoczęcia prac budowlanych w samym prezbiterium kościoła został przesunięty na poniedziałek 16 lipca. Dotychczas zostały wykonane kościele prace przygotowawcze do przebudowy prezbiterium. Niezbędne okazało się uporządkowanie elektryczności w zakrystiach i w kościele. Zlikwidowano nieużywane puszki, przewody oraz starą tablicę rozdzielczą. W efekcie prac, obecnie w jednym miejscu znajdują się urządzenia załączające oświetlenie, nagłośnienie i sterowanie rzutnikiem multimedialnym. W nadchodzącym tygodniu zostanie zdjęty szalunek ze schodów prowadzących na chór organowy oraz inne prace przygotowawcze, by 16 lipca rozpocząć prace związane z przebudową prezbiterium.

2. Msze święte będziemy odprawiać w kościele do 15 lipca włącznie. Nie będzie nabożeństw i czwartkowej adoracji. Spowiedź będziemy rozpoczynać 15 minut przed Mszą świętą.

3. Nasza prowincja zakonna organizuje akcje wakacyjne dla młodzieży męskiej. Podczas wakacji odbędą się turnusy, na które są jeszcze wolne miejsca. Zapraszamy chłopaków po 6 klasie szkoły podstawowej do wzięcia udziału w akcji Wakacje z Bogiem – Korona Gór w Pyzówce. Starszych, po szkole podstawowej i gimnazjum, zapraszamy na akcję Męskie Wyzwania w Ustrzykach Górnych. Jest też możliwość spędzenia tygodnia doświadczenia klasztornego życia w Sędziowie Małopolskim. Ponadto w sierpniu organizowany jest spływ kajakowy synów z ojcami na Mazurach. Więcej informacji na stronie internetowej www.kapszlak.pl i pod numerem telefonu 797 907 846. Serdecznie zapraszamy!

4. Młodzież Franciszkańska Tau zaprasza uczniów szkół średnich i studentów na rekolekcje franciszkańskie. Szczegółowe informacje na temat rekolekcji znajdują się na stronie internetowej mftau.pl.

5. Zachęcamy młodzież z Krakowa i okolic do udziału w 24 Spotkaniu Młodych w Wołczynie organizowanym przez naszą Prowincję Zakonną. Odbędzie się ono w dniach od 16 do 20 lipca br. Więcej informacji w zakrystii, a także na plakacie, ulotkach oraz stronie internetowej: wolczyn.kapucyni.pl. Zapisy przyjmujemy w zakrystii.

6. Dziękujemy przedstawicielom Parafian z ul. Leśmiana za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o 19.00. W tym tygodniu do sprzątania kościoła zapraszamy rodziny nowożeńców.

7. Do wieczności odeszła pochodząca z Olszanicy śp. Zofia Chramęga, l.86. Jej pogrzeb odbędzie się we wtorek 10 lipca o godz. 14.00.

8. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz Wam Wszystkim życzymy radosnej niedzieli, a wybierającym się na wakacje – udanego wypoczynku. Szczęść Boże!