WITAMY NA STRONIE PARAFIALNEJ

30.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA, 1 LIPCA 2018, XIII Niedziela zwykła, Inauguracja Jubileuszu 80-lecia Parafii


1. Dzisiaj, podczas niedzielnych Mszy świętych INAUGURUJEMY ŚWIĘTOWANIE JUBILEUSZOWEGO ROKU 80 ROCZNICY POWSTANIA NASZEJ OLSZANICKIEJ PARAFII. Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Minister Prowincjalny br. Tomasz Żak. ZEWNĘTRZNYM WYRAZEM NASZEJ JUBILEUSZOWEJ RADOŚCI BĘDĄ DNI ODPUSTU PARAFIALNEGO W DNIACH 25 I 26 SIERPNIA. W sobotę 25 sierpnia o godz. 18.00 odprawimy uroczystą dziękczynną Eucharystię na cmentarzu za zmarłych parafian. W niedzielę 26 sierpnia podczas parafialnego odpustu i festynu dożynkowego wyrazimy wdzięczność Panu Bogu i Jego Przenajświętszej Matce za opiekę nad naszą Wspólnotą Parafialną. Wcześniej, bo już W NIEDZIELĘ 22 LIPCA PRZEŻYJEMY NIEDZIELĘ MISYJNĄ, KTÓREJ CELEM BĘDZIE WSPARCIE MISJI KAPUCYŃSKICH W AFRYCE, a okazją dla tego wydarzenia będzie obecność Misjonarza, który skieruje do nas słowo umocnienia w wierze. W tym dniu PAŃSTWO SIENICCY, nasi parafianie, będą świętować NIECODZIENNY JUBILEUSZ 70-LECIA SAKRAMENTALNEGO MAŁŻEŃSTWA. Tydzień później, 29 lipca o godz. 11.00, będziemy świętować 75 rocznicę ocalenia mieszkańców Olszanicy przed hitlerowską pacyfikacją.  Innym ważnym wydarzeniem i darem Bożym dla nas wszystkich będą z pewnością MISJE ŚWIĘTE, KTÓRE PO 19 LATACH PRZEŻYJEMY PONOWNIE W DNIACH OD 21 DO 28 PAŹDZIERNIKA. To tylko niektóre z wydarzeń naszego Roku Jubileuszowego, który jest dla nas przede wszystkim wydarzeniem duchowym.

2. Od poniedziałku 2 lipca rozpoczniemy prace budowlano-remontowe w kościele, które potrwają do 30 września b.r. W związku z budową, Msze święte w dni powszednie będziemy odprawiać w dolnej kaplicy domu zakonnego. Odpowiednie oznakowanie ułatwi nam dotarcie do miejsca modlitwy. W okresie budowy nie będziemy odprawiać nabożeństw przed Mszami świętymi. W czwartki nie będzie też adoracji. A zatem zapraszamy do dolnej kaplicy domu zakonnego od poniedziałku do piątku włącznie na Msze święte o godz. 19.00, a w soboty o godz. 8.00 rano. Na niedziele planujemy Msze święte w kościele.

3. Z wdzięcznością żegnamy brata Roberta Rabkę, który zgodnie z decyzja wyższych przełożonych podejmie od jutra nowe obowiązki w naszym klasztorze w Stalowej Woli. Brat Robert pełnił m.in. obowiązki Asystenta Regionalnego FZŚ i WF TAU, był spowiednikiem Kamedułów, życzliwie pomagał w pracy parafialnej, zajmując się przy tym pracą naukową. Bratu Robertowi życzymy Bożego błogosławieństwa i otaczamy serdeczną modlitwą.

4. Do chorych udamy się w sobotę po Mszy świętej porannej ok. godz. 9.00.

5. DZIĘKUJEMY parafianom z ul. Olszanickiej od nr 25 do końca za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W nowym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła Parafian z ul. Leśmiana (w sobotę).

6. Solenizantom i Jubilatom tego tygodnia oraz Wam Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa, a wybierającym się na wakacje – udanego wypoczynku. Szczęść Boże!