OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE

23.06.2018

OGŁOSZENIA DUSZPASTERSKIE NIEDZIELA, 24CZERWCA 2018 Uroczystość św. Jana Chrzciciela


1. Zapraszamy na NABOŻEŃSTWA  CZERWCOWE, które odprawiamy codziennie pół godziny przed Mszą świętą wieczorną, a w sobotę po Mszy porannej.

2. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w czwartek od godz. 15.00 do Mszy świętej wieczornej.

3. Rada dzielnicy VII, Stowarzyszenie Mieszkańców Olszanicy oraz Stowarzyszenie Nasza Olszanica, zaprasza mieszkańców osiedla Olszanica, Bory i Zakamycze na zebranie, które odbędzie się w czwartek, 28 czerwca 2018 roku o godzinie 19.00 w Szkole Sióstr Pijarek ul. Korzeniaka 18, wejście od strony parkingu i placu zabaw. Zebranie będzie dotyczyć bieżących, ważnych spraw dotyczących osiedla Olszanica i Bory, między innymi: możliwości przyłączenia osób nie posiadających wody i kanalizacji do powstającej nowej nitki  wodociągu i kanalizacji budowanej za torami kolejowymi, dalszego protestu naszego osiedla przeciw terenom zielonym na prywatnych działkach mieszkańców, oraz przeciw planowanej budowie cmentarza dla zwierząt na działkach pomiędzy ulicami Powstania Styczniowego i Insurekcji Kościuszkowskiej. Zachęcamy do licznego przybycia wszystkich mieszkańców.

4. W piątek 29 czerwca, w liturgiczną uroczystość świętych Piotra i Pawła swoje imieniny obchodzi br. Piotr Tokarz, a o. Dominik Orczykowski kończy 90 lat. Obu Współbraciom życzymy daru zdrowia i Bożego błogosławieństwa na co dzień.

5. W przyszłą niedzielę 1 lipca zainaugurujemy świętowanie  80 rocznicy powstania naszej parafii w Krakowie Olszanicy. Mszy świętej o godz. 11.00 będzie przewodniczył Minister Prowincjalny br. Tomasz Żak. Serdecznie zapraszamy!  Zewnętrzny wyraz naszej jubileuszowej radości  okażemy w dniach 25 i 26 sierpnia, podczas parafialnego odpustu i festynu dożynkowego.

6. Od poniedziałku 2 lipca rozpoczniemy prace budowlane w kościele. Msze święte w dni powszednie będziemy odprawiać w kaplicy zakonnej.

7. Manufaktura Kapucynów zachęca do zarejestrowania się w sklepie internetowym do 30 czerwca, aby skorzystać z 15% rabatu na zakupy tradycyjnych produktów zielarskich na bazie zakonnej receptury.

8. Ponawiamy nasze wakacyjne zaproszenia na wyjazdy wakacyjne dla młodzieży i rodzin. Szczegóły w gablotach parafialnych i w Internecie, a zapisy w zakrystii.

9. Zapraszamy do nabycia najnowszego „Głosu Ojca Pio”. Aktualny numer naszego kapucyńskiego dwumiesięcznika poświęcony jest tematyce poczucia humoru – Czy Pan Bóg ma poczucie humoru? Czym jest pogoda ducha? Czy w życiu zakonnym obecny jest humor?  Z czego chętnie śmiał się Ojciec Pio? - na te i inne, humorystyczne pytania odpowiadają między innymi: o. Leon Knabit, benedyktyn z Tyńca, Dariusz Basiński, współtwórca grupy teatralnej Mumio czy br. Antonio Belpiede, prokurator generalny zakonu kapucynów. Życzymy radosnej lektury!

10. DZIĘKUJEMY parafianom z ul.  Olszanickiej 10 -19, Na Polankach, Pod Skałą i Becka za posprzątanie kościoła i złożoną ofiarę na kwiaty. Mszę świętą w ich intencji odprawimy w poniedziałek o godz. 19.00. W nowym tygodniu zapraszamy do sprzątania kościoła Parafian z ul. Olszanickiej od nr 25 do końca.

11.Solenizantom i Jubilatom oraz Wam Wszystkim życzymy Bożego błogosławieństwa w nowym tygodniu, a wybierającym się na wakacje – udanego wypoczynku. Szczęść Boże!